ائمه جمعه لرستان با اشاره به زوال ابهت پوشالی آمریکا، عنوان کردند: مانور پهبادی اخیر اقتدار ایران را به جهان مخابره کرد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه کوهدشت، اظهار داشت: غضب، خشونت و برخورد غیراسلامی در برخی خانواده‌ها یکی از مصادیق بی تقوایی در جامعه به شمار می رود.

وی با اشاره به اهمیت ضرورت رعایت اخلاق نیکو، افزود: خداوند متعال در آیه ۲۶ سوره طور، مهربانی و شفقت را به خانواده ها تاکید می کند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه تضعیف روحانیت ضربه به استقلال و آزادی کشور است، عنوان کرد: قیام ۱۹ دی حرکتی مقدس بود که ریشه ای الهی داشته و در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت شده است.

وی با اشاره به اجرای عملیات غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصد، تصریح کرد: این طرح انقلابی که در مجلس تصویب شد برای رفع تحریم ها بود، ریل گذاری درست به همت مجلس صورت می گیرد و این اقدام نماد هم صدایی دولت و مجلس بود که اروپایی ها بدانند  ضعیف نیسیتم.

طهماسبی با اشاره به اینکه مانور پهبادی اخیر، اقتدار ایران را به جهان مخابره کرد، گفت: اگر قانون FATF  که به معنای گروه ویژه اقدامات مالی است در ایران تصویب شود اقتصاد ما را به گروگان خواهند گرفت، مفاد این قانون شناسایی فعالین اقتصادی کشور را نیز شامل شده و موجب این است که اطلاعات کشور به دست دشمن برسد تا راه نفوذ را پیدا کنند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به تحولات اخیر و روبه افول و زوال بودن ابهت پوشالی آمریکا بیان کرد: ترامپ ۷ تریلیون در منطقه هزینه کرد ولی راه به جایی نبرد و رئیس جمهور بعدی هم نمی تواند، بایدن دارای افکار خطرناکی بوده و به وجود آورنده داعش در منطقه  و طراح تروریست تکفیر است.

وی ضمن تسلیت به جان باختگان هواپیمای اوکراینی در سالروز این حادثه، گفت: مسئولان همیشه باید خدمت به مردم را سرلوحه کار خود بدانند، بایستی در آینده یک دولت حزب الهی و انقلابی سرکار بیاید.

طهماسبی ضمن تسلیت رحلت آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: ایشان فیلسوفی برجسته، اسلحه علم وعمل و زبان گویای اظهار حق بودند و در نگارش ها راه گشا بوده و کارهای بزرگی  در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی نمودند و همچنین زبان از بیان دلسوزی ها و خدمات ایشان قاصر و ناتوان است.

 امام جمعه کوهدشت گفت: مسئولان بایستی برای تخصیص بودجه کافی به شهرداری اهتمام ویژه ای داشته باشند، مردم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را داشته باشند، برای تسهیل در تردد وسایل نقلیه در شهر احتیاج به احداث پارکینگ است.

۱۹دی ماه نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران است

حجت الاسلام صمد حافظی در خطبه های نماز جمعه چگنی اظهار داشت: امروز آغاز عملیات بزرگ کربلای ۵ در شلمچه و شرق بصره است که یاد و خاطره  شهدا و مجاهدان این عملیات را گرامی می داریم.

وی با اشاره به سالروز قیام تاریخی۱۹دی افزود: این حرکت، نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی بود، چهلم شهدای قیام ۱۹ دی در تبریز و شهرهای مختلف ایران منجر به این پیروزی شکوهمند شد.

امام جمعه چگنی با اشاره به اینکه بیانات امام امت چراغ هدایت و موفیقت در جامعه است، عنوان کرد: یاد و خاطره شهیدان احمدی روشن و علی محمدی دانشمندان هسته ای کشور که در سالروز شهادتشان هستیم را گرامی می داریم، مجاهدت های این دو شهید عزیز و شهیدی همچون فخری زاده، قدرت بازدارندگی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورد.

وی با اشاره به مجاهدت ها و رشد علمی ایران که یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: نسل جوان خاطرات دوران پهلوی و خاطرات انقلاب اسلامی را مطالعه کرده و مقایسه کنند تا به عظمت انقلاب اسلامی پی ببرند.

حافظی گفت: اخلاص و تواضع نیروی های سپاه و بسیج در خدمت خالصانه به قشر ضعیف جامعه بسیار بااهمیت و مثال زدنی است و اجرای رزمایش های کمک مومنانه یکی از خدمات ارزشمند سپاه در ایام کرونا می باشد که با انجام آن موجب التیام آلام محرومین جامعه شدند.

امام جمعه چگنی ضمن تقدیر از تلاش های عوامل نیروی انتظامی استان و شهرستان، بیان کرد: امنیت زیر بنای تمام مسائلی است که در جامعه رخ می دهد که با  تحقق آن، رشد اقتصادی و فرهنگی جامعه صورت می گیرد.

زیاده خواهی اروپا و آمریکا برای آنها هزینه خواهد داشت

حجت الاسلام  علی سرلک  در خطبه های نماز جمعه الیگودرز اظهار داشت: طرح راهبردی  مجلس در مقابله با تحریم های ظالمانه دشمنان، یکی از اقدامات انقلابی نمایندگان بود که بایستی زود تر از این ها به تصویب می رسید.

وی افزود : ملت ما همه سختی هایی که در پی مذاکره و برجام متحمل شدند، فقط برای برداشتن تحریم ها بود، اما  آمریکا و اروپا به تعهداتشان عمل نکردند.

امام جمعه الیگودرز با اشاره به اینکه اقدام انقلابی مجلس طبیعی، قانونی و مورد حمایت ملت ایران است، عنوان کرد: طرح مجلس و اقدام دولت، حقوقی، قانونی و بر اساس بند قانونی برجام  مصوب شده  و برای اجرا به دولت اعلام و رهبر معظم انقلاب نیز امروز تایید کردند.

وی با اشاره به واکنش غیر منطقی اروپایی ها تصریح کرد: از دشمنان می پرسیم که شما در این مدت به کدام تعهداتتان عمل کرده اید؟! آمریکایی ها و اروپایی ها به ملت ایران بدهکارند و زیاده خواهی برای آنها هزینه به دنبال خواهد داشت.

سرلک گفت: تحریم ها بایستی برداشته شود، امیدواریم آمریکایی ها و اروپایی ها سرعقل بیایند، قطعا ما باید برای شرایط تحریم و مقابله با آن برنامه ریزی داشته باشیم.

امام جمعه الیگودرز گفت: به زودی مرکز نیکوکاری مصلی نماز جمعه با همراهی نمازگزاران و زیر نظر کمیته امداد امام( ره) تاسیس می شود.

وی با اشاره به تعطیلی ۸ ساله  دارالقرآن الیگودرز بیان کرد: عملیات اجرایی تکمیل این طرح با همراهی مردم آغاز می شود و تا به حال این پروژه۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

سرلک با اشاره به اهمیت و فضیلت رعایت تقوا در جامعه گفت: هیچ قوم و قبیله ای بر دیگری برتری ندارد مگر به تقوا و پرهیزکاری و اینکه کسی به خاطر مقام و ثروت احساس کند بر دیگری برتری دارد این فرد رهرو جاهلیت است.

امام جمعه الیگودرز با اشاره به اینکه حتی زن و مرد هم نسبت به هم برتری ندارند بیان کرد : معیار تشخیص انسان با تقوا خداوند است و در قیامت معلوم می شود چه کسی دارای تقوا بوده و برتری دارد، به طور طبیعی توسعه طلبی و برتری خواهی در وجود همه انسانها وجود دارد، اما این برتری با مباحث دنیوی امکان پذیر نیست و خداوند راه را با پیشه کردن  تقوا مشخص کرده است.

  اقدامات آیت الله مصباح یزدی میراث ماندگار انقلاب اسلامی ایران است

حجت الاسلام علی سپهوند در خطبه های نماز جمعه ازنا ضمن گرامیداشت قیام ۱۹ دی و ارتحال علامه مصباح یزدی اظهار داشت: ایشان شخصیتی برجسته و عالم بود و براساس موقعیت شناسی و موضع گیری از دنیای اسلام  عمده کتبش را تالیف نموده است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمود مسئله ما با غرب در مورد تحریم، حضور در منطقه و صنعت دفاعی کشور است، بایستی تحریم به صورت همه جانبه برداشته شود، حضور در منطقه نیز در دفاع از مستضعفین و در دفاع از رفقای اعتقادی ما و ثبات دادن به منطقه است.

امام جمعه ازنا عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند مسئله صنعت دفاعی کشور، موجب اقتدار ما در جهان شده است، زمانی که شهید عزیز ما را مظلومانه به شهادت رساندند با چه وسیله ای ما توانستیم مرهمی بگذاریم بر دل زخم دار قاطبه مردم ولایتمدار ایران با همان موشک هایی که به قلب پایگاه آمریکا اصابت کرد و برخوردهایی که همچنان داریم و خواهیم داشت و این ها صنعت دفاعی ماهستند.

 وی بااشاره به اینکه صنعت دفاعی کشور بایستی روز به روز تقویت شود، تصریح کرد: آیت الله مصباح یزدی عمر خود را در محضر امامین انقلاب به عنوان یک افسر رشید اسلام سپری کرد و دارای یک شخصیت علمی بود و برای نظام اسلامی کادر سازی می کرد.

 سپهوند گفت: رهبر معظم انقلاب فرمود «آیت الله مصباح سه شاخصه مهم را در کنار هم دارد هم عالم و بصیر است و هم با صفاست و این را به عینه شما ملاحظه می کنید».

امام جمعه ازنا با اشاره به اینکه اقدامات آیت الله مصباح یزدی میراث ماندگار انقلاب اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد : کتاب های علامه مصباح یزدی صدها جلد می باشند و به وفور و به وضوح علمیت، بصیرت و  صفای باطنی درآنها دیده می‌شود، مواضع ایشان سرشار از استدلال و نگاه بصیرتی بود.

انتهای پیام/