یک نشریه ایتالیایی اعلام کرد سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم فوتبال زنیت سنت پترزبورگ مدنظر مسئولان باشگاه دورتموند آلمان قرار گرفته است.

به گزارش سفیرافلاک، نشریه «توتو مرکاتو» ایتالیا در خبری مدعی شد باشگاه بورسیا دورتموند آلمان سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم زنیت سنت پترزبورگ روسیه را مدنظر دارد. این سایت اعلام کرد ارزش این بازیکن ۲۰ میلیون یورو برآورد می‌شود.

این خبر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های روسیه داشته است و هر کدام از رسانه‌ها تحلیلی روی این خبر منتشر کرده‌اند.

سایت «championat» روسیه با بیان اینکه پیشنهادات سردار آزمون نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، نوشت: «این خبر تنها واقعیت مثبت مربوط به عملکرد زنیت در لیگ قهرمانان اروپا است. زنیت در مرحله گروهی حریف تیم آلمانی بود و البته دورتموند برای آمادگی کامل، بازی‌های زنیت را به خوبی بررسی کرده بود. این احتمال وجود دارد که مسئولان دورتموند مانند کادر مربیگری از مهاجم ایرانی تمجید کرده باشند. در این صورت، حتی استعفای سرمربی دورتموند ممکن است بر برنامه‌های نقل و انتقالات آنها تاثیر نگذارد. اگرچه آزمون به دلیل بیماری، مسابقه با دورتموند در آلمان را از دست داد (هنوز فراموش نمی‌کنیم آرتم زوبا از تنهایی در خط حمله زنیت چقدر رنج برد) و فقط در آخرین بازی مرحله گروهی با دورتموند بازی کرد؛ زمانی که حریفان انگیزه کافی برای مسابقه را نداشتند.»

در بخش دیگری از گزارش سایت روسی آمده است: «باور اینکه زنیت، سردار آزمون را به مبلغ ۲۰ میلیون یورو آزاد کند، سخت است. با توجه به واقعیت‌های بازار، می‌توان فرض کرد قهرمان روسیه با فروش ۲۵ میلیونی مهاجم ایرانی خود موافقت کند نه کمتر.»

سایت «championat» گزارش خود را این‌طور به پایان برده است: «در نقل و انتقالات زمستانی و تابستانی ۲۰۲۰، طبق اعلام منابع مختلف باشگاه‌های ناپولی، میلان، لاتزیو، آرسنال، لستر، وستهام، کریستال پالاس و اتلتیکو خواهان مهاجم ایرانی بودند. بدیهی است زنیت در آن زمان می‌توانست درآمد بیشتری نسبت به سال جدید از انتقال سردار کسب کند. اکنون شایعاتی جز تمایل باشگاه دورتموند، برای سردار آزمون وجود ندارد.»

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر