حجت‌الاسلام مهدوی گفت: اگر بخواهیم در تاریخ، ولایت مداری، ولایت‌پذیری و دفاع از ولایت را بررسی کنیم، اولین نامی که به چشم می‌خورد، نام مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) است.

حجت‌الاسلام سهراب مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: از نزدیک‌ترین اقربای پیامبر اکرم (ص) دختر گرامی‌شان حضرت صدیقه کبری (س) بودند که مردم و امت اسلامی به‌خوبی از وی محافظت وامانت داری نکردند و نخستین فردی از بستگان ایشان بودند که پس از رحلت رسول خدا به ایشان پیوستند.

وی افزود: از میان خصوصیات بی‌شمار حضرت زهرا (س) یکی از خصوصیات مهم وی حمایت از حق و حقانیت و ولایت است که تا لحظه شهادت ایفا نمودند.

کارشناس مسائل دینی عنوان کرد: تمام کسالت حضرت زهرا (س) و مصیبت‌هایی که بر ایشان وارد شد براثر حمایت از بالاترین شخصیت اسلام پس از پیامبر اکرم (ص)، یعنی امام علی (ع) بود.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا (س) در شب‌های آخر عمر خود به حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) می‌گویند: «آماده هستم که به درب تک‌تک خانه اصحاب رسول خدا بروم و بر آن‌ها گوشزد کنم تا حق ولایت از بین نرود»؛ این تنها گوشه‌ای از دریای بی‌کران عظیم حضرت زهرا (س) است.

مهدوی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در تاریخ، ولایت مداری، ولایت‌پذیری و دفاع از ولایت را بررسی کنیم، اولین نامی که به چشم می‌خورد، نام مبارک حضرت زهرا (س) بوده که دوعالم وامدار رشادت‌ها و دفاع جانانه ایشان در دفاع از ولایت است.

کارشناس مسائل دینی یادآور شد: حضرت زهرای مرضیه (س) با روشنگری‌های خویش اجازه ندادند، حق ولایت پایمال شود و با وصیت به مخفی بودن مزار مطهرش سؤالی بزرگ در ذهن تاریخ برجای گذاشت.

وی گفت: یکی دیگر از صفات بارزی که حضرت زهرا (س) داشتند این بود که علاوه بر شخصیت بالای علمی، معنوی و دخت رسول خدا بودن، در محیط خانه وزندگی بهترین همسر برای امام علی (ع) و بهترین مادر برای فرزندان خود بودند.

انتهای پیام/