حجت‌الاسلام اسماعیلی گفت: تمام عمر بابرکت این فیلسوف و متفکر جهان اسلام درراه حفظ و ترویج ارزش‌های اسلام ناب و معارف اهل‌بیت (ع) و انقلاب اسلامی سپری شد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام اسماعیلی شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت ارتحال «آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی» که درالیگودرز برگزار شد، اظهار داشت: علامه مصباح یزدی یکی از شخصیت‌های بارز علمی و از ذخایر ملی و ارکان علمی حوزه علمیه قم بودند، ایشان فقط به فکر تربیت و تقویت علمی خودش نبود بلکه دنبال این بود که تحول و مسیر جدیدی مطابق با نیاز‌های زمان برای حوزه و جامعه باز کند که این نکته بسیار مهمی است.

وی افزود: علامه مصباح یزدی به جهت حمایت‌های صریح و قاطعانه خود از انقلاب اسلامی و ولی‌فقیه همواره از طرف دشمنان خارجی و غافلان داخلی مورد تخریب قرار می‌گرفت.

استاد حوزه و دانشگاه رحلت علامه مجاهد، فیلسوف و مفسر قرآن کریم آیت‌الله مصباح یزدی را تألم آور و ضایعه بزرگ توصیف نمود و عنوان کرد: ایشان هم در زمینه تفسیر و هم در زمینه فلسفه اسلامی، عقاید و کلام، اخلاق و نیز در زمینه سیاست و انقلاب آثار متعددی دارند که این آثار معرف شخصیت علمی ایشان است.

وی تصریح کرد: علامه مصباح یزدی حمایتی صریح از نظام ولایت‌فقیه و شخص مقام معظم رهبری به‌عنوان ولی امر مسلمین داشت، آیت‌الله مصباح در اکثر سخنرانی‌های خود به تبیین نظریه ولایت‌فقیه می‌پرداخت و به مناسبت‌های مختلف صریح و قاطعانه از ولی امر مسلمین دفاع و حمایت کرده و ولایت‌فقیه را استمرار امامت می‌دانست.

اسماعیلی گفت: تمام عمر بابرکت این فیلسوف و متفکر جهان اسلام درراه حفظ و ترویج ارزش‌های اسلام ناب و معارف اهل‌بیت (ع) و انقلاب اسلامی سپری شد و مردم بصیر و عالم پرور ایران اسلامی، بار دیگر با این تشییع باشکوه مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و دشمنان و بدخواهان زدند و قطعاً راه و سیره و منش این عالم بزرگ پایان ندارد و ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/