حجت‌الاسلام لرستانی با اشاره به اینکه مسلمانان با وحدت خود، توطئه دشمنان را خنثی می‌کنند، گفت: قیام سرنوشت‌ساز ۱۹ دی زمینه‌ساز پیروزی انقلاب شد.

حجت‌الاسلام علی لرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: یکی از سرنوشت‌سازترین اعتراضات علیه رژیم پهلوی قیام ۱۹ دی سال ۵۶ بود که این قیام درواقع زمینه‌ساز و آغاز دیگری برای جان گرفتن انقلاب بود.

وی افزود: مزدوران رژیم شاه در ۱۷ دی با انتشار روزنامه‌ای به امام خمینی (ره) و مرجعیت توهین کردند و مردم برآشفته و بازارها را تعطیل کردند و به محضر مراجع رفتند، این حرکت‌ها در ۱۹ دی‌ماه به اوج رسید و در این راستا چند تن از انقلابیون نیز شهید شدند و این ماجرا سرآغاز حرکت‌های بعدی شد که نتیجه‌اش پیروزی انقلاب اسلامی بود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز عنوان کرد: قیام ۱۹ دی حماسه ماندگار مردم قم در شکوفا کردن انقلاب اسلامی بود که عمدتاً خیزش قیام ۱۹ دی برخاسته از غیرت دینی مردم، طلاب و فضلا بود که به حمایت از مرجعیت دینی شکل گرفت.

وی تصریح کرد: این قیام را بسیاری سرآغاز اعتراضاتی می‌دانند که در بهمن سال ۱۳۵۷ به سرنگونی نظام پهلوی و پایان سلطنت در ایران انجامید، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های قیام ۱۹ دی شرکت و همکاری همه اقشار مردم بود.

لرستانی گفت: قیام ۱۹ دی که با رهبری روحانیت شکل گرفت، ثابت کرد رژیم پهلوی از حرکت مذهبی و سیاسی به رهبری روحانیت و در صدر آن امام خمینی (ره) بیش از هر حرکت سیاسی دیگر وحشت دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز بیان کرد: دشمنان ملت‌های اسلامی اکنون برای حفظ انسجام و دوام بقای خود به دشمن‌تراشی‌ها و توطئه‌های گوناگون روی آورده و در این راه، به‌سوی اسلام نشانه رفته‌اند.

وی گفت: برای از بین بردن توانایی های مسلمانان، دشمنان به ترفندهای مختلفی دست می‏زنند که ازجمله می‌توان به تلاش برای جلوگیری از وحدت مسلمانان و ایجاد تفرقه بین آن‏ها اشاره کرد، در چنین وضعی مسلمانان جهان می‌توانند با تجمع حول محور اسلام، اهداف شوم استکبار جهانی را با شکست مواجه سازند.

انتهای پیام/