ثمینی با بیان اینکه شیوع و مرگ و میر ناشی از کرونا کاهش یافته است گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم همچنان ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک، محمود ثمینی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به گزارش وزارت بهداشت در مورد بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم، استان لرستان جز استان‌های بسیار خوب ارزیابی شده و هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارد.

وی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت مصوبات ستاد کرونا باعث کاهش آمار مرگ و میر و میزان بستری ها در استان لرستان شده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت زرد استان لرستان ممنوعیت در ورود به شهرها برقرار است و رعایت ممنوعیت تردد شبانه طبق مصوبات ستاد ملی کرونا از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در مرکز استان و شهرستان بروجرد اعمال می‌شود.

ثمینی با اشاره به کاهش آمار مبتلایان به بیماری کرونا گفت: طبق مصوبه ستاد ملی، در استانها و یا شهرستان هایی که وضعیت مرگ و میرهای ناشی از کرونا دو نفر در ۱۰۰ هزار نفر باشد و روند کاهشی ابتلا به کرونا مشهود باشد وضعیت آبی اعلام می شود که در وضعیت آبی تمام صنوف و مشاغل با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی فعالیت خود را انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نسبت به دو ماه پیش میزان مرگ و میر ۴۵۰ درصد کاهش داشته، میزان مبتلایان ۳۴ درصد و تعداد بستری ها ۳۶۶ درصد کاهش یافته است.

معاون استاندار با تاکید بر رعایت مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از افراد در شرایط زرد در برخی از اجتماعات مثل عزاداریها و مناسبت ها حضور یافته که اگر مصوبات ستاد ملی و استانی رعایت نشود، دوباره ممکن است شرایط کرونا به حالت بحرانی برگردد.

وی افزود: مردم همچنان اقدامات پیشگیرانه را رعایت نمایند و در سطح استان اگر مسئولی پروتکل ها و مصوبات و مقررات را رعایت نکند حتما برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام/