میردریکوند گفت: 302 مورد بنای غیر مجاز در استان لرستان تخریب و با قلع و قمع این بناها بیش از ۶۶ هکتار از اراضی رفع تصرف شد.

بهرام میردریکوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با توجه به این که برخی سودجویان در اراضی و باغات اقدام به ساخت و سازهای غیر مجاز می کنند، بازرسی و نظارت های مستمری انجام و در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیر قانونی و یا ساخت و ساز برخورد می شود.

وی افزود: طی ۹ ماهه اول امسال ۲۵۷ اخطار توقف عملیات و ساخت و ساز در استان صادر و اعلام شد که در صورت عدم بی توجهی به اخطارها، بنای ساخته شده تخریب می شود.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: در همین راستا ۳۰۲ مورد بنا که به صورت غیر مجاز ساخته شده بود، تخریب و با قلع و قمع این بناها بیش از ۶۶ هکتار از اراضی رفع تصرف شد.

میردریکوند عنوان کرد: همچنین در این مدت ۶۱ مورد تغییر کاربری غیر مجاز شناسایی شده که اقدامات لازم برای پیگیری آنها و برخورد قانونی و قضایی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان این که در این مدت ۱۰۷ هزار و ۳۸۹ کیلومتر از اراضی در استان پایش شده است گفت: با پایش و نظارت بر این میزان اراضی، تغییر کاربری های غیر مجاز شناسایی و اخطارهای لازم ارائه شده است.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان افزود: بیش از ۴۲ هکتار از اراضی در راستای طرح طوبی(باغ) واگذار شد.

انتهای پیام/