حسنی مقدم با بیان اینکه گیاهان دارویی مهمترین ظرفیت و قابلیت لرستان محسوب می‌شود، گفت: 50 هزار تن به تولید شیلات استان اضافه می شود.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، اسفندیار حسنی مقدم در شورای هماهنگی  سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت توسعه و کشت گیاهان دارویی اظهار داشت: گیاهان دارویی مهمترین ظرفیت و قابلیت لرستان محسوب می‌شود و باورداریم اگر همه پای کاربیایند بخشی از مشکلات بیکاری استان حل می‌شود، با حداقل سرمایه یعنی ۳۰ میلیون تومان می توان یک شغل برای ۱۰ سال ایجاد کرد.

وی افزود: همچنین هر هکتار گیاه دارویی صدمیلیون تومان درآمدزایی برای بهره‌برداران به دنبال دارد که رقم خوبی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: درخصوص برنامه‌ریزی شیلات در حوزه آبزی پروری قرار است تا پایان سال ۱۴۰۴، ۵۰ هزارتن به تولید شیلات استان لرستان اضافه شود که با تلاش مسئولان شیلات این برنامه محقق خواهد شد.

وی به ساخت و سازهای غیرمجاز به عنوان یک معضل اشاره کرد و گفت: باید با ساخت و ساز در حاشیه شهر و روستاها برخورد و موارد را به مراجع ذی صلاح معرفی کرد، نکته دیگر اجرایی شدن ۵۰۰ حکم قضایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

حسنی مقدم در مورد حذف اعتبارات توازن و توسعه چند شهرستان خاطرنشان کرد: چند شهرستان اشتباه کرده و شاخص‌ها را بالا اعلام کردند و همین منجر به حذف ردیف اعتبارات توازن و توسعه شد، اما اکنون استدلال داریم که سیل ۱۰ سال این شهرستان‌ها را به عقب برگردانده بنابراین می‌شود وزارت جهاد را مجاب کرد که اعتبارات برگردد.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از بخش‌هایی است که کمترین تاثیر را از کرونا پذیرفت و رشد مثبتی داشت بیان کرد: اکنون چشم امید همه به جهاد کشاورزی است این بخش درحالی که  ۱۹ درصد تولید ناخالص ملی و ۲۰ درصد اشتغال را دارد اما ضریب آن از بودجه زیر پنج درصد است بنابراین نمی‌شود روی آن حساب بازکرد.

انتهای پیام/