سردار کشکولی با اشاره به فعالیت 3 هزار و 724 بسیجی در اجرای طرح شهید سلیمانی، گفت: تاکنون ۵۸ هزار و۶۸۶ بسته معیشتی در استان لرستان توزیع شده است.

به گزارش سفیرافلاک، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در جلسه بررسی آخرین وضعیت روند اجرای طرح شهید سلیمانی و مقابله با کرونا که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: سه هزار و ۷۲۴ نفر بسیجی در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی، با دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری می کنند، این افراد در سطح محلات به مردم کمک می کنند که با در نظر گرفتن چهار شیفت تا پایان سال، ۱۴هزار و ۸۹۶ بسیجی برای اجرای این طرح فعال هستند.

وی با بیان اینکه پنج تیم برای اجرای طرح شهید سلیمانی در استان طراحی شده است، افزود: مسئولیت دو تیم حمایتی و عملیاتی بر عهده سپاه است، همچنین نیروهای بسیجی در اختیار سایر تیم ها نیز قرار گرفته است؛ ۴۰۰ نفر از نیروهای کادر درمان رسمی، وظیفه و بسیجی نیز در راستای جایگزینی کادر درمان در اختیار علوم پزشکی قرار گرفته که از این تعداد ۱۰۷ نفر کادر درمان سپاه و ۲۹۳ نفر از نیروهای بسیج جامعه پزشکی هستند.

فرمانده سپاه استان لرستان با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح شهید سلیمانی در لرستان تاکنون ۲۰هزار و ۴۳۵ خانوار مورد حمایت سپاه استان قرار گرفته که در این راستا ۵۸ هزارو ۶۸۶ بسته معیشتی و بهداشتی بین آنها توزیع شده است؛ همچنین بالغ بر ۱۲۰هزار خانوار از جمعیت ۵۰۰ هزار خانوار ثبت شده در بانک اطلاعاتی تحت پوشش قرار گرفته است و علاوه بر توزیع بسته های معیشتی، هفت هزارو ۳۰۰ بسته کمک آموزشی، ۱۰۵ سری جهیزیه و۸۹ هزار ماسک توزیع شده است.

وی به اعزام تیم هایی جهت انجام غسل و کفن و دفن فوتی شدگان کرونا اشاره کرد و گفت: ۸۲۸ نفر از کادر درمان استان مورد تقدیر و قدر دانی قرار گرفته است.

انتهای پیام/