محققان ایمپلنتی توسعه داده‌اند که در معده افراد مبتلا به اضافه وزن مفرط قرار می‌گیرد و اشتهای آنان را کمتر می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، محققان دانشگاهی ایمپلنتی توسعه داده‌اند که در معده افراد مبتلا به اضافه وزن مفرط قرار می‌گیرد و اشتهای آنان را کمتر می‌کند.

هنگامی که یک فرد چاق واقعاً نیاز به کاهش وزن دارد، عمل جراحی بای پس معده انجام می‌شود اما این یک عمل کاملا تهاجمی است.  در همین راستا محققان یک ایمپلنت آزمایشی جدید ابداع کرده‌اند که ممکن است نتایج مشابهی با عوارض کمتر داشته باشد.

این دستگاه شبیه پارو به طول یک سانتیمتر است. لبه این دستگاه انعطاف پذیر و دارای میکرو ال ای دی است. همچنین یک آنتن سیم پیچ و میکرو تراشه مخصوص در قسمت اصلی آن وجود دارد.

دستگاه مذکور در دانشگاه «ای اند ام تگزاس» توسعه یافته و با کمک چنین تجهیزاتی می‌تواند امواج رادیویی دریافت کند که در مرحله بعد به جریان الکتریکی برای روشن کردن ال ای دی‌ها تبدیل می‌شوند.

این ایمپلنت طی عمل جراحی در معده فرد و با توجه به انتهای اعصاب واگ نصب می‌شود. این اعصاب به مغز کمک می‌کنند تا با اعضای مختلف بدن از جمله معده ارتباط برقرار کند.

محققان این فناوی را در موش‌ها آزمایش و خروجی مثبت آن را ثبت کرده‌اند؛ فرایند آزمایش و تحقیق آن در ژورنال «نیچر کامونیکیشنز» منتشر شده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس