صادقی گفت: بیش از 12 میلیون نفر در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند و 200 هزار بسیجی در این طرح مشارکت کردند.

به گزارش سفیرافلاک، شاهین محمدصادقی عصر امروز در بازدید از اجرای طرح شهید سلیمانی در محله های شهر خرم آباد اظهار داشت: برای اجرای این طرح بسیج، سپاه، هلال احمرو دانشگاه علوم پزشکی مشارکت کردند که نتیجه آن کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کروناست.

وی افزود: ۲۰۰ هزار بسیجی در کشور برای این طرح حضور دارند و خوشبختانه استقبال مردم برای این طرح بسیار خوب بود و تنها کشوری هستیم که با سیر نزولی کرونا مواجه شدیم.

مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور تصریح کرد: لرستان در بین ۱۰ استانی است که عملکرد خوبی در اجرای این طرح دارد که از ۱۷ فوتی در روز به یک نفر فوتی و طی دو روز گذشته بدون فوتی رسیده است.

صادقی عنوان کرد: در اوج شیوع کرونا بخش های زیادی به کرونا اختصاص داده شد اما طی روزها و هفته های اخیر بخش های زیادی به حالت قبلی بازگشته اند.

وی بیان کرد: با اجرای طرح شهید سلیمانی تعداد مرگ و میر از ۴۸۶ نفر در روز به ۷۰ تا ۹۰ نفر رسیده، میزان ابتلای بیماران از ۱۴ هزار نفر به پنج هزار نفر و آمار بستری ها از ۳۴۰۰ نفر به ۴۰۰ نفر کاهش یافته است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور از غربالگری ۱۲ میلیون نفر خبر داد و گفت: از ابتدای این طرح تاکنون حدود ۱۲ میلیون نفر غرابلگری شده اند که حدود ۴۰ درصد خانواده ها غربالگری شده اند و این طرح تا زمانی که بیماری ریشه کن شود، ادامه دارد.

صادقی با بیان این که دستورالعمل های بهداشتی همچنان باید رعایت شود افزود: خطر بیخ گوش ماست و کوچکترین غفلتی ممکن است شرایط را بحرانی کند که ضروری است همه مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران دستور دادند که سپاه و بسیج  برای کمک به کادر درمان وارد میدان شوند که  با توجه به سنگینی بیماری، لازم بود بقیه هم وارد میدان شوند و بسیج به عنوان ذخیره انقلاب و مجموعه ای که در بحران ها همیشه حاضر بوده این بار نیز به میدان آمد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور خاطر نشان کرد: بعد از سخنان رهبری، طرحی برنامه ریزی شد و بعد از مطالعه و بررسی ها در آذرماه اجرایی شد که این طرح مزین به نام حاج قاسم گردید.

صادقی افزود: در این طرح تیم های مراقبتی، نظارتی و حمایتی فعال شدند که تیم های مراقبتی برای بیماریابی، نظارتی برای نظارت دستورالعمل های بهداشتی و حمایتی برای کمک به معیشتی بیماران فعال شدند.

وی اظهار داشت: این طرح بسیار ارزان قیمت بود و اجرای آن نیاز به امکانات خاصی نداشت اما در عوض نتیجه و اثرگذاری بسیار موثر و مثبتی را به همراه داشت.

انتهای پیام/