صادقی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی، گفت: قرار شده مجلس برای سال آینده هزار میلیارد تومان اختصاص دهد که در این راستا اطلاعات و آمار مورد نیاز ارائه شده است.

به گزارش سفیر افلاک شاهین محمد صادقی ظهر امروز در حاشیه جلسه قرارگاه طرح شهید سلیمانی که در استانداری لرستان برگزار شد در جمع خبرنگاران لرستان اظهار داشت: براساس اجرای این طرح دولت مکلف است امکانات مالی و امکانات لازم را در اختیار دانشگاه که متولی اجرای طرح است قرار دهد که در این راستا وزیر بهداشت ۱۵۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات تخصیص دادند تا در بین استانها توزیع شود.

وی افزود: علاوه بر این ۱۵۰ میلیارد تومان هم اعتبار در بین دانشگاه ها توزیع شده که این رقم در برابر نیاز آنها بسیار ناچیز است اما تلاش شده تا با این اعتبار بخشی از هزینه ها و امکانات برای طرح فراهم شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور تصریح کرد: این طرح که به نام حاج قاسم سلیمانی در کشور آغاز شده، بارقه امیدی در کنترل این بیماری در کشور ایجاد کرده که خوشبختانه آثار آن در کنترل بیماری مشهود است.

صادقی تصریح کرد: در مقایسه با آمارهای بین المللی، آمار کرونا در کشور بسیار کاهش یافته که آمار فوتی کرونا از روزی ۵۰۰ نفر به ۷۱ نفر و آمار بستری ها از ۱۴ هزار و ۵۰۰ به پنج هزار و ۹۰۰ نفر کاهش یافته است.

وی بیان کرد: وقتی ایران عزم خود را جزم می کند که کاری را انجام دهد و برای دفاع از منافع ملی و حفظ سلامتی قدم بردارد، اینگونه موفق می شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به این که لرستان جز استان های موفق در این طرح بود گفت: آمار مرگ و میر در استان کاهش یافته و دو روز متوالی این استان فوتی کرونایی نداشته است.

صادقی عنوان کرد: همچنین در مجلس قرار شده که برای سال آینده هزار میلیارد تومان برای این برنامه قرار دهند که در این راستا اطلاعات و آمار مورد نیاز ارائه شد و همچنان مذاکرات و رایزنی ها در حال انجام است که بتوانیم  درخواست های مالی و امکانات را برآورده نماییم.

انتهای پیام/