اظهارنظرهای پرحاشیه فائزه هاشمی در حمایت از ترامپ، در شبکه‌های اجتماعی جنجال به پا کرد.

به گزارش سفیرافلاک، مصاحبه اخیر فائزه هاشمی در چهارمین سالگرد فوت پدرش در مورد دونالد ترامپ و اقدامات رئیس جمهور آمریکا علیه ایران در توئیتر با موجی از واکنش‌های انتقادی همراه شد.

فائزه هاشمی در این گفتگو به طور صریح ترامپ را فرد مناسب و شایسته برای آینده ریاست جمهوری ایران خواند و گفت: “برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود، ولی اگر یک آمریکایی بودم به آقای ترامپ رای نمی‌دادم. به خاطر همین فشار‌هایی که می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق بیفتد.”

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در واکنش به اظهارنظرهای جنجالی خواهرش، نامه‌ای سرگشاده نوشت و از مردم عذرخواهی کرد.

نامه عذرخواهی محسن هاشمی درباره صحبت‌های جنجالی فائزه هاشمی

«بسم الله الرحمن الرحیم

خواهر عزیزم فائزه هنوز چهارمین سالگرد رحلت پدر، سپری نشده بود که انتشار مصاحبه‌ای از تو موجب ناراحتی علاقمندان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی والبته اعضای خانواده را فراهم کرد و بهانه‌ای مناسب به افراطیون و تخریب‌گران پدر داد و برگ دیگری بر مظلومیتش اضافه شد. نوشتن این سطور به معنای آن نیست که خود را بزرگتر یا فهمیده‌تر از تو می‌دانم، چرا که تقریبا هم سن و سوابق سیاسی تو کمتر از من نیست، ولی احساس وظیفه کردم که تذکراتی که بارها به شکل گفت‌وگوهای خانوادگی طرح شده بود را در قالب نامه سرگشاده بیاورم.

به خوبی می‌دانی که متفاوت با بسیاری از شخصیت‌های کشور، پدر، چهره‌ای نبود که مواضع و تفکراتش پوشیده باشد، از او هزاران صفحه اثر در قالب کتاب، خاطرات، خطبه‌های نماز جمعه، سخنرانی، مصاحبه و … باقیمانده است که حدود یکصد جلد آن تاکنون منتشر شده است.

اتفاقا در موضوع ترامپ، برخطر او و تهدیدی که خودکامگی او هشدار علنی داده بود و گفتند: “ترامپ چهره‌ای خطرناک و قلدری که به اصول پایبند نیست و قواعد و مقررات را به راحتی به زیر پا می‌گذار، می‌باشد.” می‌دانی که ترامپ به واکنش احساسی و به دور از عقلانیت ایران در این ماه‌های آخر دل بسته بود تا بتواند آتش جنگ را روشن کند که با هشیاری و تدبیر مسئولان، بویژه رهبر انقلاب این توطئه ناکام ماند و ایران با سرافرازی و ترامپ با شکست، سخت‌ترین دوره تحریم ها را به پایان رساند. قطعا خود خوب می‌دانی و معتقدی که ترامپ کاری جز تهدید، تحریم، بدعهدی، ترور، توهین علیه ایران انجام نداد و سیاستمداری لمپن و قمار باز است و من سقوط ترامپ را به ملت‌های ایران و آمریکا تبریک گفتم.

می‌دانم که در سالهای اخیر برخوردهای نادرستی با تو، خانواده و فرزندت شده است که شاید باعث کشاندن تو به تندروی و خارج شدن از مشی میانه‌روی پدر گردیده، ولی این دلیل نمی‌شود که به رییس جمهور کشور بیگانه امید ببندی ودم از استقلال بزنی! لذا ازتو صمیمانه تقاضا دارم صحبتهای خود را اصلاح و از این موضع عذرخواهی کنی و مانع تخریب پدر از طرف تجدیدنظرطلبان خارجی وافراطیون داخلی شوی.

برادرت محسن»

محمدعلی ابطحی فعال سیاسی اصلاح طلب و رئیس دفتر سیدمحمد خاتمی در دولت اصلاحات نیز در واکنش به حرف‌های پرحاشیه فائزه هاشمی نوشت: «سرکار خانم فائزه هاشمی،کاش آرزو نمی‌کردید ترامپ بماند برای فشار بیشتر به ایران، باور کنید وضع معیشت بیشتر مردم، مثل خاندان هاشمی نیست. رنج بردند از دوران تحریم و فشار. هیچ قوم و ملتی با نگاه به خارجی سربلند نشده.»

واکنش کاربران به صحبت‌های جنجالی فائزه هاشمی درباره طرفداری از ترامپ

واکنش کاربران به حرف‌های جنجالی فائزه هاشمی درباره طرفداری از ترامپ

واکنش کاربران به حرف‌های جنجالی فائزه هاشمی درباره طرفداری از ترامپ

واکنش کاربران به حرف‌های جنجالی فائزه هاشمی درباره طرفداری از ترامپ

واکنش کاربران به طرفداری جنجالی فائزه هاشمی از ترامپ

واکنش کاربران به طرفداری جنجالی فائزه هاشمی از ترامپ

واکنش کاربران به طرفداری جنجالی فائزه هاشمی از ترامپ

واکنش کاربران به طرفداری جنجالی فائزه هاشمی از ترامپ

واکنش کاربران به طرفداری جنجالی فائزه هاشمی از ترامپ

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان