فلاح وند با بیان اینکه کرونا 200 میلیارد تومان به حوزه گردشگری لرستان خسارت وارد کرده است، گفت: 1270 نفر از فعالان حوزه گردشگری استان بیکار شدند.

اسکندر فلاح وند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان به حوزه گردشگری استان لرستان خسارت وارد شده و فعالان این عرصه دچار آسیب‌های جدی شده اند.

وی با اشاره به بیکار شدن هزار و ۲۷۰ نفر از فعالان بخش گردشگری استان، افزود: در این مدت با توجه به وضعیت کرونا در استان، مکاتباتی با میراث فرهنگی سایر استانها انجام شد تا از ورود گردشگر و برگزاری تورهای گردشگری به استان جلوگیری شود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی لرستان عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر وضعیت استان از لحاظ شیوع کرونا زرد است، طی مکاتبه‌ای که با وزارت میراث فرهنگی داشتیم، تورهای گردشگری در استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود.

وی بیان کرد: در پیک کرونا، به منظور نظارت بر رعایت محدودیتهای اعمال شده توسط واحدهای تفریحی و گردشگرپذیر استان، کلیه هتل ها، مهمانپذیرها، سفره خانه های سنتی، اقامتگاه‌های بومگردی، مجتمع های گردشگری و تفریحی مورد پایش و بازرسی قرار گرفت که تعدادی از واحدهای تفریحی پلمب شد.