جعفرپور با اشاره به اینکه سالانه 7 هزار تن تخم مرغ در لرستان تولید می شود، گفت: نیاز استان به تخم مرغ ۲۰ هزار تن است که حدود ۴۵ درصد نیاز استان را تامین می کند.

محمد علی جعفرپور در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان لرستان ۱۶ واحد مرغ تخم گذار فعالیت می کنند که ظرفیت آنها ۶۵۰ هزار قطعه است.

وی با اشاره به این که سالانه هفت هزار تن تخم مرغ در استان تولید می شود افزود: نیاز استان به تخم مرغ ۲۰ هزار تن است که حدود ۴۵ درصد نیاز استان به تخم مرغ در استان تامین می شود و مابقی نیاز را باید از استان های دیگر وارد کرد.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مرغداریها ۱۴ هزار تومان در نظر گرفته شده که این رقم در نوسان بین ۱۴ تا ۱۶ هزار تومان است چرا که با افزایش قیمت نهاده ها و تولید، قیمت تولید هر کیلو تخم مرغ برای مرغداریها حدود ۱۶ هزار تومان است.

جعفرپور عنوان کرد: هزینه بخش تولید افزایش یافته اما باید به گونه ای باشد که تنظیم بازار متناسب با قیمت تمام شده تخم مرغ باشد و با توجه به این که در این مدت نهاده ها ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته اند ضروری است قیمت نهایی با هزینه ها متناسب باشد تا مرغداریها همچنان تولید خود را ادامه دهند.

وی از احداث شش واحد جدید در استان خبر داد و گفت: امسال مجوز احداث شش واحد تولیدی مرغ تخم گذار در استان صادر شده که ظرفیت آنها ۲۰۰ هزار قطعه است که برخی از این واحدها فعالیت خود را آغاز کرده اند.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: ضروری است تا سرمایه گذاران در این بخش وارد شوند و از سوی دیگر این واحدها نیاز به دریافت تسهیلات دارند که می طلبد بانکها همکاری لازم را داشته باشند.

جعفرپور افزود: در حال حاضر ۶۵۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار در استان فعال هستند در حالی که با توجه به نیاز استان باید این ظرفیت به دو میلیون قطعه افزایش یابد.

انتهای پیام/