ارمغان گفت: ناوگان تاکسیرانی لرستان به اپلیکیشن پرداخت الکترونیکی مجهز می‌شوند تا مردم بتوانند بدون کارت بانکی کرایه خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

مسعود ارمغان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: ۱۵۰ فقره وام دو میلیون تومانی کم بهره بدون ضامن به صورت چرخشی برای رانندگان تاکسی گرفتیم و تمدید پروانه فعالیت آنها نیز بدون مراجعه حضوری تمدید شد همچنین به رانندگانی که دارای بیمه بوده‌اند و در سامانه دولت ثبت نام کرده‌اند هم تسهیلاتی اعطا شد.

وی در رابطه با دستگاه پرداخت الکترونیکی کد QR، افزود: سامانه‌ای است که داخل تاکسی نصب می‌شود و مسافر از طریق اپلیکیشن و موبایل، پرداخت الکترونیکی را انجام می‌دهد که با این کار مراوده پولی از چرخه حمل و نقل حذف می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم آباد عنوان کرد: تاکنون حدود ۶۰ درصد از تاکسی‌ها برای این دستگاه ثبت نام کرده‌اند و کد QR بر روی تاکسی‌های آنها نصب شده البته این طرح برای همه تاکسی‌ها اجباری شده است.

وی خاطرنشان کرد: این دستگاه پرداخت الکترونیکی مانند تله پرداز است یعنی وقتی مسافران با دوربین موبایل خود از دستگاه عکس می‌گیرند مبلغ کرایه به صورت آنلاین پرداخت می‌شود و هیچگونه مالیاتی هم تعلق نمی گیرد.

ارمغان تصریح کرد: در حقیقت به واسطه این سامانه یک مراوده پولی بدون برخورد فیزیکی انجام می‌گیرد و این پرداخت الکترونیکی با دستگاه نیست بلکه نرم افزار رایگانی است که در اختیار راننده قرار می‌گیرد و کاری هم به تعداد تراکنش ندارد.

انتهای پیام/