شاخص بورس در جریان معاملات روز جاری با ۴۳ هزار ریزش ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد را هم از دست داد و ارزش معاملات بازار سهام هم به ۱۱ هزار میلیارد تومان نرسید.

به گزارش سفیرافلاک، نماگر بازار سرمایه امروز (شنبه) در ادامه روند نزولی هفته گذشته، ریزش ۴۳ هزار واحدی را ثبت کرد و همچنان بر قرمزپوشی تاکید دارد؛ به طوری که شاخص بورس با نزول به کانال یک ۱.۲ میلیون واحدی؛ حمایت در ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد را از دست داد.

معاملات بازار سهام در نخستین روز هفته با فشار فروش؛ حتی بیشتر از روزهای گذشته آغاز شد و همچنان بر روند نزولی اصرار دارد؛ این موضوع باعث ترس سرمایه گذاران در بازار شده است.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با ۴۳ هزار و ۴۳  واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۹۲ واحد ایستاد. شاخص هم وزن هم ۱۰ هزار و ۳۱۸ واحد عقب نشینی داشت و به ۴۴۴ هزار و ۵۰۱ واحد رسید.
مجموع ارزش معاملات بازار سرمایه (بورس و فرابورس) به بیش از ۱۰ هزار و ۸۵۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام حدود ۹۲۶۳ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۲۵۶۷ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.
امروز در بازار سهام بیش از یک میلیون و ۲۸۵ هزار معامله انجام و مالکیت ۱۰ میلیارد و ۴۵۲ میلیون سهم و اوراق بهادار دادوستد شد.
معامله گران امروز در بورس تهران بیش از ۸ میلیارد و ۶۴۴ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۸۲۷ هزار معامله و به ارزش ۷۰۳۵  میلیارد تومان دادوستد کردند.
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و معدنی و صنعتی ‌چادرملو در ریزش شاخص بورس بیشترین نقش را داشتند.
شاخص کل فرابورس ایران هم با کاهش ۴۶۱ واحد به ۱۷ هزار و ۸۵۹  واحد رسید.
معامله‌گران در فرابورس بیش از یک میلیارد و ۸۰۸ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام ۴۵۸ هزار معامله و به ارزش ۳۸۰۱ میلیارد تومان دادوستد کردند.
نمادهای سنگ آهن گهرزمین، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب، صنعتی مینو، سرمایه گذاری صبا تامین و پتروشیمی مارون با بیشترین اثر منفی در افت شاخص نقش داشتند.
  • منبع خبر : دانا