حسنی مقدم با بیان اینکه پلدختر به عنوان پایلوت طرح ایجاد مرکز توسعه نوآوری زنبورداری در لرستان انتخاب شده است‌، گفت: 111 میلیارد تومان اعتبار به بخش کشاورزی لرستان اختصاص یافت.

اسفندیار حسنی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در راستای توسعه مشاغل روستایی و احیای اقتصاد پس از وقوع سیل در شهرستان پلدختر طرح ایجاد مرکز توسعه نوآوری زنبورداری در دستور کار قرار گرفته است. ‌

وی با اشاره به توانمندسازی مناطق روستایی با ایجاد مشاغل کوچک، افزود: شهرستان پلدختر به عنوان «طرح پایلوت» در استان با اعتباری معادل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان انتخاب شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان ١.٧ دهم اسب بخار در هر هکتار است و در حال حاضر ۲۱ هزار تراکتور در اختیار بهره‌برداران بخش کشاورزی قرار دارد و  امسال هم ۵۰۰ دستگاه تراکتور اضافه کرده ایم.

وی در رابطه با پرداخت تسهیلات خرید تراکتور به کشاورزان لرستانی، عنوان کرد: کشاورزان برای دریافت این تسهیلات می‌توانند به شعب بانک کشاورزی مراجعه کنند و با تأمین وثائق مورد نیاز آن را دریافت کنند.

وی با اشاره به اختصاص ۱۱۱ میلیارد تومان اعتبار به بخش کشاورزی استان بیان کرد: سهم اعتباری بخش کشاورزی در استان ۸۱ میلیارد تومان بوده که ۳۰ میلیارد تومان دیگر به این اعتبار اضافه شده است.

انتهای پیام/