فتحی بیرانوند گفت: به مناسبت روز هوای پاک در برخی از مراکز استان، معاینه فنی خودروها به صورت رایگان انجام شد.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفتگو با سفیر افلاک اظهار داشت: ۲۹ دیماه روز هوای پاک نامگذاری شده و با توجه به نقش و اهمیت هوای پاک در زندگی انسانها ضروری است تا از مواردی که سبب ایجاد آلودگی و آلایندگی می شود جلوگیری شود.

وی افزود: از عوامل موثر در کاهش آلودگی هوا، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، معاینه فنی خودرو، عدم استفاده از خودروهای تک سرنشین و پایش صنایع است که در استان لرستان نظارت هایی برای این موارد انجام می شود.

مدیر کل محیط زیست لرستان تصریح کرد: امروز همزمان با روز هوای پاک برخی از مراکز معاینه فنی به صورت رایگان این اقدام را انجام دادند و فیلتر رایگان توزیع کردند.

فتحی بیرانوند با اشاره به پایش ۱۶۰۰ واحد صنعتی در استان عنوان کرد: لرستان استان صنعتی نیست و همه اقدامات لازم برای پایش صنایع انجام شده به طوری که همه ۱۶۰۰ واحد صنعتی در استان، پرونده پایش دارند و به صورت مستمر مورد بررسی و پایش قرار می گیرند که در صورت وجود نقص در ایجاد آلایندگی اقدام و تذکرات داده می شود.

وی با بیان این که در استان دو واحد آلاینده وجود دارد گفت: کارخانه سیمان دورود و آلیاژ ازنا دارای آلایندگی بودند که اخطارهای لازم داده شد و تاکنون ۸۰ درصد مشکلات آلایندگی این واحدها برطرف شده است.

مدیر کل محیط زیست لرستان خاطر نشان کرد: در همین هفته تشدید و برخورد با خودروهای آلاینده و همچنین نظارت و بازرسی از واحدهای شن و ماسه در دستور کار قرار دارد و ضروری است خودروها اقدامات لازم را انجام دهند و آلایندگی خودروها را کاهش دهند.

انتهای پیام/