کرم الهی گفت: 16 کیلومتر پروژه چهار خطه استان در دهه فجر به بهره برداری می رسد که 7.5 کیلومتر پروزه ازنا –شازند است.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی لرستان وحید کرم‌الهی اظهار داشت: پروژه کریدور بزرگراهی غرب تفویضی به استان ۹۴ کیلومتر بوده و شامل چهار خطه خرم آباد – نورآباد به طول ۸۰ کیلومتر و محور الشتر به فیروزآباد به طول ۱۴ کیلومتر است که طی سال های گذشته بیش از ۶۲ کیلومتر از این پروژه به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به این که ۲۷ کیلومتر از این پروژه باقی مانده افزود: در صورت تامین اعتبار ۲۷ کیلومتر باقیمانده از این محور تا تابستان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی لرستان تصریح کرد: عملیات انجام شده در محور فیروز آباد -الشتر  شامل  ارزیابی و تملک اراضی و خاکبرداری، خاکریزی، احداث ابنیه فنی، دو لایه‌ساب بیس آهکی، یک لایه بیس  و دولایه آسفالت است.

کرم الهی بیان کرد: اعتبار هزینه شده در ۴.۵ کیلومتر این محور تاکنون بالغ بر ۸ میلیارد تومان بوده که برای تکمیل آن ۱۰  میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به محور کوهدشت – خرم‌آباد گفت: طول این محور ۸۷ کیلومتر است که تاکنون ۶۵.۵ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و تا دهه فجر ۸.۵ کیلومتر دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

سرپرست راه و شهرسازی لرستان اظهار داشت: اعتبار هزینه شده برای ۸.۵ کیلومتر قابل افتتاح محور کوهدشت – خرم‌آباد ۲۸ میلیارد تومان است که برای تکمیل ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

کرم الهی خاطر با اشاره به آخرین وضعیت چهارخطه  ازنا شازند افزود: قسمتی از این پروژه در حوزه لرستان به طول ۳۴.۴ کیلومتر است که تاکنون ۱۱.۲ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و ۷.۵  کیلومتر آن در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: ۱۵.۷ کیلومتر از محور ازنا – شازند در حال انجام است که در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید و تاکنون  ۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و برای تکمیل این پروژه، ۹۵ میلیارد تومان نیاز است.

انتهای پیام/