حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: روستاهای دورافتاده زیادی در استان از داشتن روحانی محروم هستند که می طلبد اعزام مبلغ به استان افزایش یابد.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اظهار داشت: در مسئله کرونا روحانیت به خوبی با اتحاد و انسجام برای پیشبرد اهداف تلاش کردند و آداب شرعی، معمولی و طبیعی اموات انجام شد که آثار خوبی را در بین مردم به جا گذاشت.

وی افزود: تقویت و توانمندسازی طلاب در استان نیاز به همکاری دارد که در این زمینه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با توجه به تجربه هایی که دارد می تواند در این زمینه کمک شایانی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: در برخی از روستاهای دورافتاده لرستان، روحانی وجود ندارد و برخی از مساجد از داشتن روحانی محروم هستند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی عنوان کرد: این مناطق روستایی نیاز است که مورد توجه جدی قرار گیرند که در قالب روحانی هجرت و مستقر از جهت معرفت افزایی و بصیرت افزایی می‌توانند اعزام شوند.

وی بیان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم کارشناسان زیادی دارد که در راستای مسائل فرهنگی و تبلیغی می توانند اقداماتی را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اعزام مبلغ گفت: در مقاطع و مناسبت های مختلف نیاز است که روحانیون به استان اعزام شوند تا از ظرفیت آنها به خوبی استفاده شود و استان نیاز به اعزام بیشتری مبلغ دارد.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی افزود: ضروری است تا از مصوباتی در این سفرها در نظر گرفته شود و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یک رابط در لرستان داشته باشد.

در ادامه حجت الاسلام سعید روستا آزاد افزود: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم آمادگی دارد بر حسب نیاز، اقدام به برگزاری دوره آموزشی برای این نیروها نماید.

وی اظهار داشت: با توجه به نیاز استان در حوزه‌های مختلف دوره آموزشی برگزار می شود و ضروری است زمینه‌های برگزاری کلاسها فراهم شود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان کرد: با شیوع کرونا برخی از برنامه ها در فضای مجازی انجام می شود که بخشی مربوط به مهارت های زندگی است و ۱۵۰ تا ۲۰۰ ساعت دوره آموزشی است که نیروهای آموزش یافته با تاکید بر رویکرد پیشگیرانه اقدام می کنند.

حجت الاسلام روستا آزاد عنوان کرد: رشته مشاوره اسلامی هم در حوزه خواهران و برادران نیز وجود دارد که به هر روی ما آمادگی برگزاری این دوره‌ها را داریم و طبق درخواست استان اقدام می شود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: در راستای آموزش، طلبه‌هایی که در قم مقیم هستند نیز متناسب با نیازهای موجود اقدام می کنند.

انتهای پیام/