دبیر با اشاره به اینکه تنها مشخصات ۴۰ هزار کشتی‌گیر فعال در کشور ثبت‌شده است، گفت: ضروری است که استانداران به کشتی توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش سفیرافلاک، رئیس فدراسیون کشتی ظهر امروز در سفر به خرم‌آباد با استاندار لرستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

علیرضا دبیر در این دیدار که غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و فرید بهرامی رئیس هیأت کشتی استان نیز حضور داشتند، اظهار داشت: جمعیت کشتی گیران در کشور به‌شدت نزول کرده و مانند سال‌های گذشته نیست و این مورد زنگ خطری برای پرافتخارترین رشته ورزشی ایران است.

وی با اشاره به اینکه تنها مشخصات ۴۰ هزار کشتی‌گیر فعال در کشور ثبت‌شده است، افزود: این ورزش به کمک استانداران نیاز دارد و ضروری است در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها به هیات کشتی توجه شود.

دبیر با اشاره به اینکه استاندار، رئیس‌جمهور محلی و تصمیم‌گیرنده نهایی در هر استان است، عنوان کرد: کشتی همانند نفت، مربوط به ایران و این آب‌وخاک بوده که دچار بی‌توجهی شده است.

سید موسی خادمی نیز در این دیدار اظهار داشت: حمایت از کشتی یک وظیفه است و تمام توان خود را برای توسعه این ورزش بکار خواهیم گرفت.

وی افزود: کشتی مربوط به ایران است و مردم روحیه نزدیک‌تری به این رشته ورزشی دارند که لرستان نیز با داشتن ورزشکاران متعدد مستعد قهرمانی در این بخش می‌باشد.

استاندار لرستان عنوان کرد: محدودیت‌هایی وجود دارد که اگر به رشته‌های ورزشی کمک کنیم از اعتبارات دولت منع می‌شویم که این مشکل باید برطرف شود.

وی تصریح کرد: استان‌هایی که به لحاظ مالی ضعیف‌تر هستند باید در رشته‌های ورزشی حمایت شوند و نیازهای آن‌ها ازجمله در ورزش کشتی با همفکری برطرف ‌شود.

انتهای پیام/