اکبری گفت: از امروز تا اواسط هفته آینده جوی آرام در منطقه حاکم است اما با ورود سامانه سرد، دمای هوا در برخی از نقاط ۱۰ درجه کاهش می یابد.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: سامانه بارشی از عصر روز گذشته در منطقه فعال شد که بارش برف و باران را به دنبال داشت.

وی افزود: شول آباد با ۱۱.۵ میلیمتر بارش بیشترین و پلدختر و سیلاخور با ۱.۵ میلیمتر بارش کمترین بارش ها را در این سامانه داشتند و میزان بارشها در ازنا ۵.۳، الشتر ۶٫۲، الیگودرز ۱۰، بروجرد ۷.۲، خرم آباد ۳.۴، دورود ۱۱.۵، رومشکان ۴، سپیددشت ۴.۷، کوهدشت ۵.۷ و نورآباد ۴.۱ میلیمتر ثبت شده است.

معاون هواشناسی لرستان با اشاره به وزش باد شدید شب گذشته تصریح کرد: بیشترین سرعت وزش باد شامگاه چهارشنبه در الیگودرز با ۷۶ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

اکبری با اشاره کاهش دمای دما در استان گفت: از امروز تا اواسط هفته آینده جوی آرام در منطقه حاکم است اما با ورود سامانه سرد، دمای هوا در برخی از نقاط ۱۰ درجه کاهش می یابد.

وی بیان کرد: با توجه به این که شب گذشته ارتفاع برف در برخی از مناطق به ۱۰ سانتیمتر رسیده بود، دمای هوا در این نقاط ۱۲ درجه کاهش می یابد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : معاون هواشناسی لرستان: