فرهادی گفت: وضعیت کرونا فعلا پایدار و ثابت مانده است ولی احتمال خیز مجدد کرونا به دلیل غفلت از پروتکل های بهداشتی وجود دارد.

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت ابتلا و مرگ و مرگ ناشی از کرونا در استان پایدار است اما با توجه به بازگشایی بسیاری از مراکز و تالارها، در صورت غفلت از رعایت پروتکل های بهداشتی، احتمال خیز مجدد کرونا وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۷۶ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۵۸ نفر مبتلای قطعی کرونا می باشند و طی ۴۸ ساعت گذشته دو نفر در استان به علت ابتلا به کرونا فوت کردند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: هم اکنون پنج شهرستان استان آبی و مابقی در وضعیت زرد قرار دارند ولی نباید این تصور باشد که پروتکل های بهداشتی نادیده گرفته شود.

فرهادی با اشاره به اینکه وضعیت ابتلا به کرونا فعلا پایدار و ثابت مانده است، گفت: وضعیت کرونا مدتی است که در استان ثابت مانده ولی نزولی نبوده و این احتمال وجود دارد که با غفلت از دستورالعمل های بهداشتی و حضور در تجمعات، خیز کرونا ایجاد شود.

وی بیان کرد: وضعیت ابتلا و مرگ و میر در استان نسبت به آبان ماه بسیار کاهش یافته ولی همچنان باید رعایت پروتکل ها و عدم حضور در تجمعات مد نظر باشد تا شیوع بیماری کمتر شود.

انتهای پیام/