حامدی گفت: تیم های سیار خونگیری به 3 شهرستان لرستان اعزام شدند و در این هفته نیز اعزام تیم ها به 2 شهرستان دیگر انجام می شود.

غلامرضا حامدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با توجه به اینکه پایگاه های خونگیری در برخی از شهرستان های استان وجود ندارد، تیم های سیار برای خونگیری با رعایت پروتکل های بهداشتی اعزام شده اند.

وی افزود: تاکنون تیم های سیار به شهرستان های دورود، الشتر و نورآباد اعزام شده و از اهداکنندگان خون، خونگیری شده است و طی هفته آتی نیز گروه های سیار به شهرستان های  پلدختر و کوهدشت اعزام می شوند تا اقدام به خونگیری نمایند.

مدیرکل انتقال خون لرستان تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا و کاهش اهدای خون، خونگیری علاوه بر اینکه در پایگاه های خرم آباد، بروجرد و الیگودرز انجام می شود، تیم های سیار نیز به شهرستانها اعزام می شود که در همه موارد رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است.

حامدی با اشاره به اینکه طی ۱۰ ماه گذشته ۳۹ هزار و ۲۳۴ نفر اقدام به اهدای خون کردند گفت: از این تعداد ۲۹ هزار و ۳۱۲ نفر خون اهدا کردند که ۱۶ هزار و ۷۴۳ نفر اهداکنندگان مستمر بودند.

وی بیان کرد همچنین دو هزار و ۳۲۰ نفر از اهداکنندگان در استان خانم و ۲۶ هزار و ۹۹۲ نفر آقا بودند و از این تعداد خونگیری، ۳۶ هزار و ۷۳۵ واحد خون و فرآورده های آن در بین مراکز درمانی پخش و توزیع شده است.

مدیر کل انتقال خون لرستان خاطر نشان کرد: بیماران زیادی نیازمندان همیشگی خون هستند و با توجه به شرایط کرونا نباید این افراد فراموش شوند.

انتهای پیام/