محمدی گفت: هدف گذاری ما در اعزام کشتی گیران به تورنمنت‌های مختلف بین المللی، بیشتر به حضور جوانان تمرکز دارد.

به گزارش سفیرافلاک، سومین اردوی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در حالی از صبح روز پنجم بهمن ماه بعد از تست کرونا آغاز شد که کادر فنی این تیم در کنار تمرینات اردویی، نگاه ویژه ای هم به اعزام برخی آزادکاران به تورنمنت‌های بین المللی دارد.

بر این اساس غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد به تازگی در خصوص تورنمنت‌های بین المللی اعلام کرده تورنمنت‌ها یکی از معیارها و ملاک‌های تأثیرگذار در روند انتخاب ملی پوشان است.

به گفته وی هدف گذاری کادر فنی تیم ملی در اعزام کشتی گیران به تورنمنت‌های مختلف، بیشتر به حضور جوانان معطوف است، چراکه آنها باید تجربه کسب کنند و محک بخورند. کشتی‌گیران جوانی در سنین ۱۷ تا ۲۰ سال هستند که به عنوان مدعی پوشیدن دوبنده تیم ملی باید مورد حمایت قرار گیرند و آینده کشتی کشور را بسازند.

البته سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با وجود اهمیت حضور در مسابقات برون مرزی بر این موضوع تاکید دارد که نمی‌توان در تمامی مسابقات و تورنمنت‌ها پیش رو شرکت کرد. وی در این خصوص نیز گفت: این یک واقعیت هست که ما نمی‌توان در همه تورنمنت‌ها حضور داشت. حضور ما باید هدفمند و طبق زمان مشخص باشد. ما باید ابتدا شرایط خودمان را بسنجیم و سپس در تورنمنت‌هایی که برایمان مفید است، شرکت کنیم.

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان خود را برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک مهیا می‌کند. رقابت‌های کشتی گزینشی قاره آسیا ۲۰ تا ۲۲ فروردین سال ۱۴۰۰ و رقابت‌های قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین سال ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر