محمدی گفت: 10 هزار بسته معیشتی همزمان با دهه فجر در بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر کرونا در استان توزیع می شود.

جاسم محمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: همزمان با دهه فجر برنامه هایی از جمله افتتاح و بهره برداری از پروژه های عمرانی، توزیع بسته های معیشتی، اهدای تبلت و وسایل گرمایشی اجرا می شود.

وی افزود: در این ایام سه هزار و ۱۱۳ واحد مسکونی مددجویی در استان به بهره برداری می رسد که برخی از این واحدها در شهر و برخی در روستا هستند که همزمان با دهه فجر و میلاد حضرت زهرا(س) افتتاح و واگذار می شوند.

مدیر کل کمیته امداد لرستان تصریح کرد: همچنین در ایام الله دهه فجر برای هزار نفر از مددجویان فرصت شغلی ایجاد می شود که این افراد از طریق دریافت تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون تومان که بیشتر سرپرست خانوار هستند، مشغول به کار خواهند شد.

محمدی عنوان کرد: در مجموع برای ایجاد فرصت های شغلی بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان هزینه شده که یکی از اهداف کمیته امداد توانمندسازی و کمک به افراد تحت پوشش است تا با استفاده از تسهیلات بتوانند درآمد کسب کنند.

وی با بیان اینکه کمک مومنانه یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد در این ایام است گفت: ۱۰ هزار بسته معیشتی برای ایام در نظر گرفته شده که برای هر بسته حدود ۴۰۰ هزار تومان هزینه شده تا در بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع شود.

مدیر کل کمیته امداد لرستان خاطر نشان کرد: با همکاری های صورت گرفته حدود ۲۰۰ تبلت و گوشی در بین دانش آموزان نیازمندی که از داشتن ابزار آموزشی در فضای مجازی محروم هستند، توزیع می شود.

محمدی اظهار داشت: علاوه بر این موارد، ۳۰۰ بخاری و آبگرمکن نیز در بین خانواده های تحت پوشش توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/