کوشکی گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا، نگران خیز مجدد کرونا و موج چهارم شیوع این بیماری هستیم.

مریم کوشکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: مهمترین راه پیشگیری از کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی است که در صورت عدم رعایت این نکات، موج چهارم کرونا فعال می شود.

وی با اشاره به افزایش آمار ابتلا به کرونا طی یک هفته گذشته افزود: طی این مدت آمار ابتلا به کرونا افزایش یافته و زنگ خطری است که در صورت بی توجهی به نکات بهداشتی و پروتکل ها شاهد خیز کرونا هستیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: خدمات تشخیصی در مراکز غربالگری کرونا همچنان ارائه می شود و شهروندان در صورت مشاهده علائمی از کرونا به این مراکز مراجعه کنند.

کوشکی عنوان کرد: تب، سرفه، اسهال، تغییرات هوشیاری، خواب آلودگی، بی اشتهایی شدید و تنگی نفس از مهمترین علائم کرونا بوده که با وجود داشتن چنین علائمی افراد باید به مراکز مراجعه کنند تا اقدامات اولیه برای بهبودی آنها انجام شود.

وی بیان کرد: طی یک ماه گذشته با تلاش های صورت گرفته از جمله اعمال محدودیت ها، اجرای طرح شهید سلیمانی و سایر اقدامات، آمار ابتلا و مرگ و میر کرونا کاهش یافت اما بعد از کاهش آمار، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح عموم مشاهده می شود که نگران کننده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: بی توجهی به پروتکل های بهداشتی سبب ایجاد پیک جدید بیماری و افزایش ابتلا و مرگ و میر را به دنبال دارد که ضروری است تا خودداری از حضور در تجمعات، استفاده از ماسک، رعایت فاصله با دیگران مد نظر قرار گیرد.

کوشکی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۷۸ هزار و ۸۸۲ نمونه و تست انجام شده که از این تعداد ۶۳ هزار و ۲۰۶ نفر به کرونا مبتلا شده اند؛ همچنین در این مدت هزار و ۳۱۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده و تست ۱۱۵ هزار و ۴۸۲ نفر منفی بوده است.

انتهای پیام/