آشتاب گفت: 5 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به ۲۰۰ طرح در لرستان پرداخت شد.

به گزارش سفیرافلاک، علی آشتاب صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تسهیلات مشاغل خانگی، برای امسال مبلغ شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به استان اختصاص یافته است که توانستیم ۳۵۸ طرح را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی کنیم و تاکنون پنج میلیارد به ۲۰۰ طرح با اشتغال ۷۰۰ نفر پرداخت شده است.

وی افزود: اکثر طرح‌های مذکور در قالب طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی است که برای این نوع طرح‌ها حدود ۸۰ درصد پرداختی داشته‌ایم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه طرح‌های الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با همکاری و هماهنگی جهاد دانشگاهی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: پیش از این یک تفاهم نامه در راستای آموزش و توانمندسازی و همچنین اتصال این مشاغل به بازار جهانی و داخلی با جهاد دانشگاهی منعقد شد که اکثر این طرح‌ها به ویژه طرح‌های پشتیبان با همکاری جهاد دانشگاهی انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: مشاغل خانگی قرض الحسنه است و کارمزد آن چهار درصد است؛ یکی از زمینه‌های مشارکت مردم در اقتصاد، کسب و کار مشاغل خانگی است که زمینه اشتغال افراد بیکار، زنان سرپرست خانوار و خانه‌دار را فراهم می‌کند.

آشتاب با بیان اینکه سامانه مشاغل خانگی باز است، خاطرنشان کرد: افراد متقاضی می‌توانند ثبت نام کنند و در نوبت قرار گیرند، ممکن است برای سال آینده اعتبار ابلاغ شود اما برای امسال افراد واجد شرایط با توجه به اعتباری که اختصاص دادند معرفی شده‌اند.