امیری گفت: دشمن با صرف هزینه های کلان در پی ایجاد اختلاف بین مسلمانان است و شیعه انگلیسی آب به آسیاب دشمن می ریزد.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: شیعه انگلیسی به دنبال تفرقه افکنی و خشونت است وسالهاست با همین هدف اقداماتی را انجام می دهد.

وی افزود: شیعه انگلیسی با بودجه رسمی دولت انگلستان به کار فتنه انگیزی خود ادامه می دهد و ایجاد تفرقه در جهان اسلام بین مذاهب، هدف اصلی شیعه انگلیسی بوده که در پیش گرفته است.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا عنوان کرد: در این سالها آنها با ساخت کلیپ های تفرقه انگیز، سخنرانی های مهیج و خشونت آمیز، تلاش برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی دارند به طوری در این کلیپ ها و فیلم هایی که ساخته اند توهین هایی را در دستور کار قرار می دهند.

امیری با بیان اینکه امروز جهان اسلام به وحدت، آرامش و اتحاد نیاز دارد، تصریح کرد: دشمن با صرف هزینه های کلان در پی ایجاد اختلاف بین مسلمانان می شود و شیعه انگلیسی آب به آسیاب دشمن می ریزد و عملا و علنا نفرت و اختلاف را در بین مذاهب ایجاد می کند.

وی بیان کرد: در بسیاری از مراسماتی که توسط شیعه انگلیسی برگزار می شود، توهین ها موج می زند و به گونه ای نقاط اختلاف را برجسته می کنند که سبب ایجاد عکس العمل در بین مذاهب شود.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا گفت: بخشی از خوراک تبلیغی داعش برای حفظ مظلومیت نمایی و جنگ عناصر افراطی های وهابی توسط همین شیعه انگلیسی تهیه شد به طوری که داعش زمانی که می خواهد نیرو جذب کند به افراد افراطی و وهابی، فیلم های ساخته شده توسط شیعه انگلیسی را نشان می دهد که در حال توهین هستند.

امیری با اشاره به اینکه شیعه انگلیسی برای نابودی اسلام تلاش می کند، تصریح کرد: آنچه دستگاه های جاسوسی غرب برای نابودی اسلام در نظر دارند توسط شیعه انگلیسی محقق می شود که در این راستا عناصر افراطی را به کار می گیرند و علاوه بر تهیه فیلم و کلیپ، کتاب های تصویری خاصی را تهیه می کنند.

وی اظهار داشت: شیعه انگلیسی یک چهره خشن و خشونت آمیز را از شیعه نشان می دهد و سعی می کند تا با این اقدامات، حس انتقام جویی را تقویت کند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با اشاره به ساخت فیلم بانوی بهشت تصریح کرد: در آخرین فیلم ساخته شده توسط آنها هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیون دلار صرف کرده اند که این فیلم در دست تهیه و اکران می باشد و تلاش دارند تا در این فیلم شیعیان را تحریک کنند و می خواهند نشان دهند بین شیعه و سنی اختلاف است و در این فیلم تلاش شده تا تحرکاتی برای انتقام جویی تقویت شود.

وی افزود: در این فیلم براساس اسناد بی پایه و اساس و احادیث جعلی سعی در عمیق تر کردن ریشه این اختلافات دارند؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران همیشه سعی در ایجاد اتحاد، وحدت و انسجام جهان اسلام دارد و باید در برابر تفرقه افکنی شیعه انگلیسی، مقاومت و بصیرت افزایش یابد.

انتهای پیام/