حجت الاسلام شاهرخی گفت: استقلال بزگترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران بوده که با این پیروزی دخالت بیگانگان در امور کشور برای همیشه از بین برده شد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خرم آباد با اشاره به فرا رسیدن دهه فجر اظهار داشت: در این ۴۲ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد، در حال تلاش و حرکت به سوی آرمانها هستیم.

وی افزود: حکومت پهلوی وابسته به دولت های بیگانه بود و در انتخاب نخست وزیر و بقیه حوزه ها، بیگانگان دخالت داشتند در حالی که استقلال در نظام جمهوری اسلامی جزء قانون اساسی است.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: باید در دهه فجر با اجرای برنامه های مختلف دستاوردهای انقلاب به درستی بازگو شود.

شاهرخی با اشاره به ولادت حضرت فاطمه(س) عنوان کرد: در عصری که غرب زده ها و منحرفان در صدد هستند تا جوامع جهانی را به سمت ابتذال ببرند اما الگو گرفتن از حضرت زهرا(س) می تواند راه گشا باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: تواضع و ادب حضرت فاطمه(س) بی نظیر بود و در وظایف فرزندی، همسری و مادری الگویی برای همه بانوان بودند که ماحصل این ازدواج چهار فرزندی بود که هر کدام در تاریخ نقش ممتاز و ویژه ای داشتند.

وی بیان کرد: همسرداری حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای زنان مسلمان است و ساده زیستی، پرهیز از تجملات، تجلی عبادت در سیره و روش این حضرت موج می زد.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به نقش حضرت فاطمه(س) در بخش های مختلف گفت: در جنگ احد این بانوی بزرگ به پرستاری مجروحان شتافتند و به همراه زنان دیگر برای سربازان غذا بردند و از مجروحان پرستاری کردند و در دفاع از امامت و ولایت حاضر شد و به شکلی از امام زمان خود دفاع کرد.

وی در بخشی دیگر مسئولیت را برای مدیران فرصتی برای ارائه خدمات برشمرد و افزود: منزلت اجتماعی و مسئولیت داشتن و تلاش برای رفع نیازهای مردم، موهبت الهی است که نوعی امانت بوده و افرادی که در راستای پیشرفت و ارائه خدمات به مردم تلاش می کنند باید این را فرصتی برای ادای امانت بدانند.

شاهرخی تصریح کرد: مسئولین در نظام جمهوری اسلامی نقطه وسط دایره هستند و نسبت آنها با همه مردم مساوی است و باید در گام دوم انقلاب به این مورد توجه ویژه ای شود و اگر کسی بخواهد بدون شایسته سالاری در منصبی حضور داشته باشد، این موارد با عدالت سازگار نیست.

وی با بیان اینکه برخورد با مخلان نظام و امنیت ضروری است، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی به محله هایی وارد شده و با افرادی که امنیت را مختل می کنند برخورد می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: می طلبد همه موسسات تعلیمی و تربیتی به وظایف خود عمل کنند و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمایند.

وی با اشاره به شیوع کرونا گفت: ویروس کرونا جامعه بشریت را در برگرفته و استان ما در وضعیت زرد است و روزانه جمعیت زیادی در حال تلاش هستند که بتوانند جان مردم را حفظ کنند اما هنوز اجتماعات در برخی از مجالس ترحیم وجود دارد که ممکن است سبب شیوع شود و باید در همه محافل پروتکل ها رعایت شود.

انتهای پیام/