حجت‌الاسلام لرستانی گفت: حفظ و تقویت پیوند قلبی با امام عصر(ع) و تجدید دائمی عهد و پیمان با آن حضرت یکی دیگر از وظایف مهمی است که هر شیعه منتظر در عصر غیبت بر عهده دارد.

حجت‌الاسلام علی لرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به تبیین وظایف منتظران فرج صاحب‌الزمان(عج) اظهار داشت: منتظر واقعی یک سری وظایف عام و یک سری وظایف خاص دارد، وظایف عام آن این است که امام زمان(عج) را بشناسد و نسبت به وجود مقدس آن حضرت معرفت کسب کند و از وظایف خاص این است که بر سختی‌های دوران غیبت صبر پیشه کند.

وی بابیان این‌که تنها زمانی می‌توانیم خود را منتظر امام عدالت‌گستر و پیرو او بدانیم که در زندگی فردی و اجتماعی خویش راه و روش موردنظر حضرت را عملی کنیم، افزود: در مورد وظایف و تکالیف شیعیان در دوران غیبت بسیار سخن گفته‌شده است، مهم‌ترین وظیفه‌ای که هر شیعه منتظر بر عهده دارد، کسب معرفت نسبت به وجود مقدس امام زمان(عج) است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه ناحیه الیگودرز دوری از ویژگی‌های ناپسند و آراستن به اخلاق نیکو را از دیگر وظایف شیعیان در عصر غیبت برشمرد و عنوان کرد: در روایتی از امام صادق(ع) آمده است که هر کس دوست دارد از یاران حضرت قائم(ع) باشد، باید منتظر باشد و در این حال، به پرهیزکاری و اخلاق نیکو رفتار کند.

وی تصریح کرد: حفظ و تقویت پیوند قلبی با امام عصر(ع) و تجدید دائمی عهد و پیمان با آن حضرت یکی دیگر از وظایف مهمی است که هر شیعه منتظر در عصر غیبت بر عهده دارد و بدین معنا که یک منتظر واقعی امام زمان(ع) با وجود غیبت ظاهری آن حجت الهی هرگز نباید احساس کند که در جامعه بی‌مسئولیت رها شده است و هیچ تکلیفی نسبت به امام و مقتدای خود ندارد.

لرستانی خاطرنشان کرد: اگر هر شیعه منتظر در آغاز روز با حضور و توجه، عهد و پیمان با امام و مقتدای خود ببندد هرگز به سستی، خواری، ستم و بی‌‏عدالتی تن نخواهد داد و هیچ‌وقت به رضای مولا و سرور خود بی‌اعتنا نخواهد بود و بی‌تردید، اگر چنین فرهنگی در هر جامعه‌ای حاکم شود و همه تنها در پی رضای امام زمان خود باشند آن جامعه هرگز دچار بحران فرهنگی ازخودبیگانگی، ناامیدی و انحطاط نخواهد شد.

وی گفت: مسلّم است اگر همه شیعیان با هم‏دلی و همراهی دست بیعت و یاری به‌سوی مولا و سرور خود دراز کنند و بر یاری او هم‌داستان شوند دیری نخواهد پائید که فرج مولایشان را درک خواهند کرد و برای همیشه از ستم‌ها و ذلت‌ها رهایی خواهند یافت.

انتهای پیام/