ائمه جمعه لرستان با اشاره به رویارویی مقتدرانه تمدن اسلامی در مقابل تمدن غرب، عنوان کردند: انقلاب اسلامی در اوج بالندگی و چهل سالگی دوم قرار دارد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت ضمن گرامیداشت فرا‌رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تقوای الهی انسان را امین و صادق می‌کند، انسان متقی با ریاضت دینی در مسیر کمال و حق قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه شیطان به دلیل تکبر از درگاه خداوند متعال رانده شد، افزود: حسادت، حرص، همیت، انتقام‌جویی، کینه، تکبر، خودمحوری، تحقیر کردن مردم، خودبرتربینی و … از عوامل مهم در به وجود آمدن غضب و خشم به شمار می‌رود، انسانی که متکبر باشد حدود را رعایت نمی‌کند زیرا فضائل و خوبی‌های دیگران را نمی‌بیند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه عظمت معجزه انقلاب اسلامی ناشی از تفکر امام (ره) است، عنوان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن‌ماه ۵۷، تمدن اسلامی در مقابل تمدن غرب قرار گرفت، پرچم این مبارزه را امام (ره)، شاگردان وی و در رأس آنان مقام معظم رهبری بر عهده گرفت.

وی با اشاره به‌ضرورت هوشیاری و مقابله با تقابل برخی جریان‌های منحرف با انقلاب اسلامی، تصریح کرد: برخی از دشمنان حاکمیت اسلامی که حامی مظلومان است را قبول ندارند و عده‌ای نیز با بی‌بصیرتی، در عمل با انقلاب نیستند و هر زمان که منافع شخصی‌شان درخطر باشد درصدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی هستند، ما با هوشیاری کامل بایستی با این جریانات مقابله کنیم.

طهماسبی با اشاره به‌ضرورت هوشیاری در مقابل جریان نفوذ در کشور، گفت: ارز ۴۲۰۰ که به عده‌ای خاص تعلق داشت موجب شد کمر اقتصاد کشور شکسته شود و بازار سیاه به راه انداختند، مجلس با ورود انقلابی خود در کمیسیون تلفیق با افزایش نرخ ارز آن را تبدیل به نرخ نیمایی نمود.

وی با اشاره به اینکه ریل‌گذاری صحیح برای حرکت کشور به سمت پیشرفت وظیفه مجلس است، خاطرنشان کرد: کاهش ۳۷ درصدی حقوق‌های نجومی، افزایش تعرفه گوشی‌های وارداتی، دو برابر کردن یارانه‌ها، حذف سود مؤسساتی که مالیات نمی‌داند و… یک رویکرد اصلاحی بود که نمایندگان در کمیسیون تلفیق انجام دادند.

امام‌جمعه کوهدشت یکی از چالش‌های مهم کشور را بنا به تأکیدات مقام معظم رهبری اصلاح ساختار بودجه برشمرد و بیان کرد: استراتژی آمریکا این است که ایران به تسلیحات هسته‌ای دست نیابد، ایران در سیاست‌های منطقه تجدیدنظر کند که به منافع آنان خللی ایجاد نشود، درحالی‌که ما بارها اعلام کرده‌ایم به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و این منطقه خانه ما است و به فرموده مقام معظم رهبری ما دوستان خود را تنها نخواهیم گذاشت و برگشت آمریکا به برجام برای ما فرقی ندارد، اگر فوراً تمام تحریم‌ها لغو شود و پول‌های بلوکه‌شده آزاد شود ما نیز پایبند به مفاد برجام خواهیم بود.

وی ضمن تقدیر از تلاش مربیان تربیتی در پرورش جوانان کشور، گفت: امروز صنعت هسته‌ای برای مصارف صلح‌آمیز بسیار مفید است و می‌تواند درآمد زا باشد، غرب به دنبال این است ایران پیشرفت نکند و برجام های دیگری را بر ما تحمیل کنند.

انقلاب اسلامی در اوج بالندگی قرار دارد

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، ستون نهاد مقدس خانواده را زن و دختر برشمرد و اظهار داشت: بزرگ‌ترین خسران برای انسان غافل بودن است، هر عملی از ما عکس‌العملی دارد، چراکه فکر انسان کلام انسان را می‌سازد و کلام ما رفتار انسان و رفتار انسان شخصیت او را می‌سازد.

وی با اشاره به سفری که معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی کشور به چگنی داشتند، افزود: صحبت‌هایی درزمینهٔ مشکلات این شهرستان ارائه شد که مجاهدانه برای ایفای نقش زحمت کشیدند، این سفر باعث رفع برخی از مشکلات شهرک دام چگنی شد، حدود پنج الی شش واحد که تعطیل و نیمه تعطیل بودند با تزریق اعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیارد ریال فعال شدند که این به دلیل وحدت و همدلی خالصانه بود.

امام‌جمعه چگنی با توجه به دغدغه‌ای که برای آموزش‌وپرورش چگنی وجود دارد، عنوان کرد: این شهرستان به لحاظ پهنای باند اینترنت خوبی ندارند و مشاهده می‌کنیم که در درس خواندن با استفاده از قابلیت‌های فضای مجازی بالای کوه و ارتفاعات درس می‌خوانند، در این راستا از مدیرعامل مخابراتی استان می‌خواهیم مشکل اینترنت چگنی، به‌خصوص بخش شاهیوند را رفع کند.

وی ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: از عموم مردم دعوت می‌کنم در برنامه‌های مربوط به این دهه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور پیدا کنند، در این دهه افتتاح پروژه‌هایی خواهیم داشت که این ثمره زحمات تمام دلسوزان نظام است.

حافظی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در اوج بالندگی و چهل‌سالگی دوم قرار دارد، بیان کرد: در طول تاریخ، انقلاب‌های مختلفی شکل‌گرفته است که منجر به دیکتاتوری شدند، اما انقلاب اسلامی ما با خیل جوانان و مشتاقان به انقلاب از کشور خود دفاع می‌کنند و امروز مدافعین حرم اهل‌بیت(ع) در این جمع حضور پیدا کردند که منشأ خیروبرکت برای کشور هستند.

 دولتمردان به پرداختن مسائل حاشیه‌ای از خدمت به مردم غافل نشوند

حجت‌الاسلام علی سرلک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته الیگودرز ضمن گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تبریک به مناسبت ولادت باسعادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: زنان در ایران همگام با مردان در حال پیشرفت و ترقی هستند و در غرب از زنان تنها استفاده تبلیغاتی می‌کنند در این‌گونه جوامع می‌خواهند زنان غربی را مقابل زنان جامعه اسلامی قرار دهند.

وی افزود: دولتمردان در کنار مردم باشند و به مشکلات مردم بپردازند و با سیاست بازی ذهن‌ها را به سمت حواشی منحرف نکنند، به این اندازه برخی به مسائل حاشیه‌ای دامن نزنند، قوه قضائیه پیگیری لازم خود را انجام خواهد داد اما این مشکل اصلی مردم نیست که همه ذهن‌ها را منحرف کنند.

امام‌جمعه الیگودرز عنوان کرد: مسئولین پاسخگوی مشکلات معیشتی و اساسی مردم باشند نه مسائل حاشیه‌ای و نه اینکه دوباره خود را سرگرم مذاکره کنند، یکی از معضلات اساسی جامعه ما بیکاری و در شهرستان ما نیز باید برای رفع آن اقدامات اساسی صورت پذیرد چراکه اگر این مشکل حل شود معضلات دیگر کمتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسئولان در شهرستان استخدام و جذب نیروها را به‌صورت بومی باید فراهم کنند، تصریح کرد: در فرمانداری و آموزش‌وپرورش نیروهای بومی باید جذب شوند و نماینده و مسئولان پیگیر آن باشند، هر مسئولی باید به فکر پاسخگویی به مسئولیت خود در خصوص این معضل باشد.

سرلک گفت: مطالبه گری شرط اصلی پیشرفت است و مردم باید در این راستا مطابله گری را به‌صورت قانونی و اخلاقی ادامه دهند.

ایستادگی در مقابل ابرقدرت‌های جهان از معجزات انقلاب اسلامی ایران است

حجت‌الاسلام عبدالله بنیادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ازنا ضمن گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زهرا (س) اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) به‌عنوان اسوه، الگو و بهترین نمونه زندگی کردن برای همه ما نصب العین است گاهی یک جمله به‌مثابه صدها کتاب است و کسی که هنر داشته باشد می‌تواند صدها کتاب را در یک جمله بیان کند.

وی افزود: وجود نازنین حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورا در وصف حضرت علی‌اکبر (ع) یک‌جمله‌ای فرمودند که صدها کتاب می‌باشد: «من کسی را نزد شما می‌فرستم که اَشبهُ الناس خَلقاً و خُلقاً و منطقاً برسول الله صلوات الله علیه هست»، در این جمله وجود نازنین سیدالشهدا(ع) هر کتاب و منابعی که درباره پیامبر (ص) ارائه شده و یا نوشته‌شده را در یک جمله جمع نمود و بیان کردند.

امام‌جمعه موقت ازنا ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، عنوان کرد: نطق امام راحل به الهام الهی است و با الهامات الهی سخن می‌گفتند، ایشان فرمودند: «انقلاب ما انفجار نور بود»، در انقلاب ما معجزات فراوانی دیده می‌شود و انقلاب خودش به‌تنهایی یک معجزه بزرگ بود.

وی با اشاره اعتراف دشمنان مبنی بر ایستادگی ۴۲ ساله انقلاب اسلامی ایران در مقابل هجمه‌های آنان، تصریح کرد: این‌ها همه از معجزات انقلاب است، این ایستادگی ادامه خواهد داشت و زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی (عج) خواهد شد.

بنیادی با اشاره به‌ضرورت مطالعه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط جوانان و ارائه آن در مساجد، گفت: این بیانیه نقشه راه انقلاب است و مقام معظم رهبری با ۶۰ سال تجربه در مبارزه، کارهای اجرایی، رهبری و هدایت‌های شگفتی‌آور خودشان در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی این‌همه تجربیات را در این بیانیه گام دوم انقلاب آورده است.

وی با اشاره به اینکه عمل به فرامین مقام معظم رهبری رمز پیروزی در مقابل دشمنان است، بیان کرد: این بیانیه نقشه راه و آینده انقلاب را تعیین کرده است، مکتب حاج قاسم سلیمانی که در انقلاب اسلامی ایران پدید آمد مایه سربلندی نظام جمهوری اسلامی است.

امام‌جمعه موقت ازنا یادآور شد: امروز هیمنه پوشالی آمریکا ریخته شده است، آمریکایی که بعضی‌ها فکر می‌کردند با تهدیدش می‌تواند سایه جنگ را بر سر ما بیفکند، با زدن موشک‌های سپاه به پادگان عین الاسد که بعد از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته است، دیگر آبرویی در جهان ندارد.

وی گفت: ما امروز باید به نیرو و توان داخلی خود تکیه کنیم و چشممان به مذاکره با آمریکا نباشد، بایستی دولت جوان انقلابی و حزب‌اللهی باید انتخاب شود و مانند حاج قاسم سلیمانی عزیز در میدان بیاید و در میدان انقلاب و ایثار و فداکاری به این مردم خدمت کند.

انتهای پیام/