فتایی گفت: سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به میزبانی بروجرد برگزار می شود.

احمدحسین فتایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به اینکه مهمترین رویداد سینمایی کشور در بروجرد برگزار می شود اظهار داشت: سال گذشته جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان به میزبانی بروجرد برگزار شد و با توجه به توانایی این شهرستان در برگزاری جشنواره، قرار شد که سی و نهمین جشنواره فیلم فجر و پنجمین جشنواره استانی در این شهرستان برگزار گردد.

وی با بیان اینکه لرستان برای پنجمین سال متوالی میزبان این رویداد است، افزود: با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد و موسسه فرهنگی هنری ره پویان امین، این جشنواره در سینما فسلطین بروجرد برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: ۱۶ اثر سینمایی در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر وجود دارد که از این آثار ۱۰ فیلم سینمایی در پنجمین جشنواره استانی فیلم فجر به نمایش گذاشته می شود.

فتایی عنوان کرد: این جشنواره از ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه در بروجرد برگزار می شود که تاکنون برنامه ریزی های لازم برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره انجام شده است.

وی بیان کرد: با برگزاری این جشنواره پنج میلیارد تومان از اعتبارات ملی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان لرستان اختصاص می یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: با تخصیص این میزان اعتبار، هزینه دریافتی به تهیه کنندگان فیلم های اکران شده در لرستان پرداخت می شود.

فتایی با اشاره به خرید بلیط فیلم های جشنواره گفت: بلیط این جشنواره از طریق گیشه فروش اینترنتی انجام می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره با رعایت همه پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد، اظهار داشت: به گونه ای برنامه ریزی شده که همه دستورالعمل های بهداشتی در مدت زمان برگزاری جشنواره از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی مد نظر باشد و شرایط لازم برای تماشاگران مهیا شده است.

انتهای پیام/