حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: تداوم انقلاب مرهون تعلیم و تربیت اسلامی است و انقلاب اسلامی در راه گسترش تعلیم و تربیت نیروی انسانی حرکت کرده و این را ادامه می دهد.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در مراسم نواختن زنگ انقلاب در مدرسه شاهد خرم آباد اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک فرصت تاریخی برای ملت ایران فراهم کرد که در این فرصت دانش آموزان در پیدایش انقلاب اسلامی و تداوم آن نقش بسزایی داشتند.

وی با اشاره به حضور دانش آموزان در عرصه های مختلف افزود: در مقاطع مختلف حضور دانش آموزان، معلمان و اساتید فرهیخته مشاهده می شود، در رشد و تحولی که در کشور ما رقم خورده و در حال پیشرفت است، حضور دانش آموزان و معلمان بی نظیر است و همچنین در جبهه های نور علیه ظلمت در دسته ها و گردان ها دانش آموزان و معلمان در کنار هم بودند که توانستند موفقیت و پیروزی هایی را رقم بزنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: دهه فجر  آغاز راهی است که با همت دانش آموران باید ادامه یابد و در این راستا جدیت در تحصیل و کسب معارف معنوی، اخلاقی و ورزشی از خصوصیاتی است که می تواند در این مقطع به کمک انقلاب بیاید.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی عنوان کرد: تعلیم و تربیت اسلامی یک اصل اساسی است و انقلاب اسلامی در راه گسترش تعلیم و تربیت نیروی انسانی حرکت کرده و این را ادامه می دهد تا جایی که تداوم انقلاب مرهون تعلیم و تربیت اسلامی است.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی بدون تعلیم و تربیت اسلامی نمی تواند تدوام یابد گفت: تعلم و تربیت اسلامی باید باید با کوشش دانش آموزان تحت رهنمودهای معلمان و اساتیدی که نسبت به دانشجویان دارند رقم بخورد.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: شروع دهه فجر در کشور با نواختن زنگ انقلاب نشان دهنده این است که این آغاز راه انقلاب که اقتدار و کسب قله های رفعی علم و دانش و اخلاق است، باید از آموزش و پرورش و از دانشگاه ها رقم بخورد که در رقم خوردن آنها معلمان و اساتید نقش مهمی دارند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی خاطر نشان کرد: امام(ره) با جهاد بی وقفه این راه را شروع کرد و پرچم را به دست رهبری دادند که در این سالها هر روز شاهد موفقیت، اقتدا و سربلندی و عظظمت ایران بوده ایم.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران ۳۶ هزار شهید دانش آموز و ۴۰۰۰ شهید معلم را تقدیم کرده است.

انتهای پیام/