حجت الاسلام شاهرخی گفت:دهه فجر حصار استبداد، استعمار و استثمار را نابود کرد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، در مراسم آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در مصلی الغدیر اظهار داشت: تعبیر رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «دهه فجر و ۲۲ بهمن به‌مثابه عید فطر و عید قربان و عید غدیر است»، تعبیری بسیار پرمعنا و مفهوم می‌باشد، اعیادی که مختص جمیع مسلمانان است، چراکه ملت ما دوران سختی را پشت سر گذاشت تا به این ایام‌الله رسید‌.

وی افزود: طبقات مختلف مردم، روحانیت، اساتید، دانشگاهیان، معلمان، کشاورزان و اصناف گوناگون سختی‌های زیادی پشت سر گذاشتند تا دهه فجر و ۲۲ بهمن برای ما رقم خورد، گرسنگی‌ها و تشنگی بسیاری متحمل شدند ازاین‌جهت این ایام تشبیه می‌شود به ماه رمضانی که پشت سرش عید فطر آمد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: باید افتخار کرد به پیشینه استان با روحانیتی که در تبعید در کنار رهبر انقلاب بودند البته ما از روح امام (ره) و ارواح شهیدان و این روحانیت کمک می‌گیریم و بی‌وقفه، مستمر و مجاهدانه در مسیر انقلاب و برای تحقق آرمان‌های آن حرکت و تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به حضور شجاعانه رزمندگان لرستان در خوزستان، آن زمان که اهواز درخطر سقوط بود، خاطرنشان کرد: دشمن به‌واسطه فرزندان دلیر لرستانی درجای خود متوقف شد، دهه فجر به‌مثابه عید قربان است چون فرزندانی از این ملت به درجه رفیع شهادت نائل شدند و خانواده‌های بسیاری فرزندان خود را به مسلخ قربانگاه فرستادند تا دهه فجر رقم بخورد.

شاهرخی تصریح کرد: جوانان حزب‌اللهی خرم‌آباد در روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن ۵۷ شجاعانه در مقابل نیروهای گارد شاهنشاهی هماوردی و مقاومت کردند و برخی به قربانگاه رفتند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: ایام دهه فجر به‌مثابه عید غدیر است چراکه معارف اسلامی و اهل‌بیت (ع) بعد از پیروزی انقلاب در میان جوانان و اقشار مختلف گسترش پیداکرده است.

وی بابیان این‌که جوانان امروز از جوانان انقلاب اگر جلوتر نباشند، عقب‌تر نیستند تأکید کرد: با این روحیه جوانان، بسیجی‌ها و عزم جوانان انقلابی و گروه‌های جهادی که این‌چنین با عزمی راسخ وایمانی متبلور و مملو از عشق به خدا، اهل‌بیت (ع) و شهدا به میدان می‌آیند، جا دارد بازوی این جوانان را ببوسیم.

شاهرخی با اشاره به این‌که دهه فجر حصار استبداد، استعمار و استثمار را نابود کرد گفت: ما در والفجر مقدماتی به هدف نرسیدیم ولی ادامه دادیم تا در والفجر ۸ فاو را تصرف کردیم، هنوز در آغاز راه هستیم باید مقاوم و استوار حرکت کنیم تا به والفجرهای ۸ و به نصرت الهی نائل شویم.

انتهای پیام/