خادمی گفت: امسال در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۳۷۰ پروژه در لرستان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود که ۳۲۰ پروژه آن عمرانی است.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی در مراسم گرامیداشت ایام دهه فجر بابیان این‌که ملت ایران به دنبال ایجاد حکومتی مبتنی بر آموزه‌های اسلامی بودند اظهار داشت: ملتی که دچار سلطه و استعمار خارجی بود و در داخل از استبداد و دیکتاتوری رنج می‌برد، به دنبال رهایی از این وضعیت بود، در برخی مواقع ازجمله دوران مشروطیت موفقیت‌هایی کسب کردند اما به نتیجه نرسیدند؛ در دهه‌های ۳۰ و ۴۰ تلاش‌هایی کردند و نهایتاً در سال ۵۷ این کوشش‌های تاریخی به نتیجه خود رسید، ملت ایران خواسته‌های خود را که همان استقلال، آزادی و نظام جمهوری اسلامی بود به‌طور مشخص بیان کرد.

وی با اشاره به ابعاد سیاسی، اقتصادی فرهنگی استقلال افزود: خوشبختانه آنچه تا به امروز حاصل‌شده است در بعد استقلال سیاسی، به اهداف انقلاب دسترسی پیداکرده‌ایم امروز هیچ شخصی خارج از منتخبان خود مردم تصمیمی نگرفته و کسی نمی‌تواند اراده خود را بر مردم تحمیل کند.

استاندار لرستان با اشاره به بعد اقتصادی استقلال، عنوان کرد: علی‌رغم تلاش‌ها هنوز به جایگاه لازم در استقلال اقتصادی نرسیدیم که بگوییم تماماً درزمینهٔ اقتصاد مستقل هستیم و راحل این موضوع همان اقتصاد مقاومتی است؛ اقتصادی که بتواند در مقابل تکانه‌های بیرون خود را بازیابی کند.

خادمی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ باز به نظر می‌رسد علی‌رغم غنای فرهنگی، گاها تحت تأثیر و نفوذ قرار می‌گیریم و در بعد فرهنگی هنوز شعار استقلال به‌طور کامل محقق نشده است.

وی تصریح کرد: امروز حاکمیت مردم و مردم‌سالاری به‌طور کامل وجود دارد انتخابات مجلس، خبرگان رهبری رئیس‌جمهوری و شوراهای شهر و روستاها همه مظاهری از حاکمیت مردم‌سالاری مردم هستند بنابراین بعد جمهوریت بحمدالله محقق شده است هرچند می‌شود هر کار را کامل‌تر کرد.

استاندار لرستان بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران درراه تکامل هست و بیانیه گام دوم انقلاب رهبری بیان‌کننده همین موضوع است که با حفظ روحیه انقلابی اهداف انقلاب تقویت شوند؛ یکی از فلسفه‌های برگزاری جشن‌های دهه فجر این است که یادآوری کنیم به جوانان که چه می‌خواستیم و تا چه اندازه به آن هدف‌ها رسیدیم و چه‌کار باید کرد.

وی بابیان این‌که فرد انقلابی، متدین و آزادی‌خواه است تأکید کرد: برای رسیدن کامل به اهداف انقلاب باید برای کارهای فکری، فرهنگی وقت صرف کرد و مفهوم واقعی انقلاب را به جوانان امروز شناساند.

خادمی یادآور شد: امسال در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز ۳۷۰ پروژه بااعتباری بالغ‌بر هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در لرستان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود که ۳۲۰ پروژه آن عمرانی است و از محل اعتبارات دولتی و منابع عمومی تأمین اعتبارشده است و ارزش آن ۷۳۹ میلیارد تومان است‌.

استاندار لرستان بیان کرد: از تعداد ۳۲۰ پروژه ۲۶۲ پروژه بااعتبار ۵۹۱ میلیارد تومان پروژه افتتاحی هستند و ۵۸ پروژه به ارزش ۲۴۷ میلیارد تومان مربوط به کلنگ زنی هستند.

وی گفت: ما پنج برابر آنچه کلنگ می‌زنیم افتتاح می‌کنیم و البته بازهم تعداد زیادی پروژه‌های ناتمام داریم سیاست اصلی ما این است که در این سال پایانی دولت هر پروژه‌ای که می‌توانیم با تکمیل اعتبارات جمع و تحویل دهیم بالغ‌بر ۱۱۲ پروژه استانی را آماده کردیم که تا پایان سال‌تحویل خواهیم داد.

وی اظهار داشت: از ۳۷۰ پروژه، ۵۰ پروژه اقتصادی است که از محل منابع مردمی، بخش خصوصی و بانک‌ها تأمین اعتبار می‌شود که ازاین‌بین ۴۹ تا افتتاحی و یک پروژه مربوط به کلنگ زنی است.

استاندار لرستان بیان کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه وزارت نیرو و شبکه‌های انتقال و توزیع برق که در برنامه‌های دیگر افتتاح می‌شود و حدود ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه تا پایان اسفند به نتیجه خواهد رسید.

انتهای پیام/