خادمی، استاندار لرستان گفت: ۳۷۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در دهه مبارک فجر در استان با اعتبار ی بالغ بر 1200 میلیارد تومان افتتاح و یا کلنگ ‌زنی می شود.

به گزارش سفیر افلاک، سید موسی خادمی در نخستین روز از دهه فجر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۳۲۰ پروژه زیرساختی و عمرانی با اعتبار ۷۳۹ میلیارد تومان و ۵۰ طرح اقتصادی با ۴۶۵ میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر امسال کلنگ زنی و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

وی افزود: ۲۶۲ پروژه با ۵۹۱ میلیارد تومان پروژه عمرانی افتتاح و ۵۸ پروژه با ۱۴۷ میلیارد تومان اعتبار نیز در این حوزه کلنگ زنی می شود.

استاندار لرستان با اشاره به میزان اشتغالزایی و بهره برداری از این طرح ها تصریح کرد: با افتتاح این طرح ها ۹ هزار و ۸۷۲ نفر در بخش اقتصادی و عمرانی مشغول به کار خواهند شد.

خادمی عنوان کرد: همچنین در بخش اقتصادی ۴۹ طرح با ۴۲۵ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی یک طرح آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۴۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در حوزه وزارت نیرو در دست اجرا است افزود: طرح های حوزه نیرو در این قرار است چند روز پس از دهه فجر به بهره برداری برسند.

استاندار لرستان خاطر نشان کرد: به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی تعدادی از طرح ها به صورت رسمی و با حضور مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری می رسند که با توجه به شرایط کرونا، فقط تعدادی از این طرح ها افتتاح می شوند.

خادمی با اشاره به سفر نوبخت به لرستان گفت: قرار است محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه برای افتتاح طرح ها به استان سفر کند و در شهرستان ها مدیران استانی طرح ها را افتتاح می کنند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی یک حرکت تاریخی و نتیجه فعالیت های مستمری بود که ملت ایران در طول تاریخ داشته و در واقع یک فرایند بود که ریشه در جان ملت داشته و ملت یکپارچه انقلاب اسلامی و تغییر را طلب کردند و نباید فراموش کرد که در شکل گیری این حرکت نقش رهبری و امام راحل کاملا مشهود بوده است.

انتهای پیام/