رزم با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع مهمترین هدف ملاقات های عمومی است، گفت: در طول ماه بیش از ۱۰۰۰ نفر به دادگستری استان مراجعه می کنند.

به گزارش سفیر افلاک، محمد رزم ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دادگستری لرستان اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست های محوری آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه، ۳۰ مورد سیاست راهبردی در دادگستری لرستان براساس ابلاغ مرکز مشخص شده که ۳۰ کمیته تشکیل شده و ابلاغ ها صادر و این کمیته ها جلساتی را تشکیل می دهند.

وی با اشاره به این که یکی از این سیاست ها تاکید بر دیدارهای مردمی و ملاقات های عمومی است افزود: تکریم ارباب رجوع و مردم مداری قضات و مدیران بسیار حائز اهمیت است که حقوق شهروندی و کرامت انسانی رعایت شود.

رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: در ملاقات های عمومی که صورت می گیرد، رسیدگی به پرونده ها در بخش های مختلف خانواده، کیفیری و حقوقی مطرح می شود که در ایام دهه فجر این دیدارها با رافت و نظر مساعدی مورد توجه قرار می گیرد.

رزم عنوان کرد: در مرکز استان و شهرستان ها در روزهای دوشنبه ملاقات عمومی برگزار می شود که در طول چهار هفته از ماه بالغ بر هزار نفر مراجعه به دستگاه قضایی صورت می گیرد.

وی بیان کرد: در ملاقات های عمومی درخواست های متفاوتی از جمله  انتقال زندانی از تهران به مرکز استان با هدف تسهیل در ملاقات با خانواده زندانی، درخواست و تمدید مرخصی زندانی، رسیدگی به جرائم، عفو و بخشودگی مطرح می شود.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطر نشان کرد: کمیسیون عفو و بخشودگی رسیدگی های لازم را انجام می دهد و با نظر مساعد رای بر عفو و یا تخفیف داده می شود.

رزم اظهار داشت: در برخی از ملاقات ها، درخواست هایی از مدیران اجرایی در بخش عمرانی مطرح می شود و یا مطالبه خسارت حقوقی، توقیف کالای قاچاق و مطالبه سرقفلی مغازه ها از دیگر موارد عنوان شده در ملاقات های عمومی است.

وی بیان کرد: در ایام کرونا در راستای شیوع این بیماری براساس تصمیم ستاد کرونا استان همه ملاقات های عمومی کنسل شد اما فقط دو هفته در دادگستری این برنامه تعطیل شد و پس از آن با رعایت همه پروتکل های بهداشتی این ملاقات ها با هدف ارائه خدمت به مردم حفظ تکریم ارباب رجوع برگزار می شود.

انتهای پیام/