شهید «عزیزالله بهاروند» قهرمانی از خطه لرستان است که به فراق ۳۶ ساله پایان دادو به آغوش خانواده بازگشت.

به گزارش سفیرافلاک، شهید عزیزالله بهاروند از غیورمردان لرستان است که الگوی گمنامی خود را از حضرت زهرا(س) گرفته بود و ۳۶ سال در انتظار آمدنش بودند.

پدر و مادر چشم به راه فرزندی بودند که سالها پیش روح آسمانی‌اش در راه آرمان‌های امام خمینی(ره) و دفاع از خاک و ناموس ایران اسلامی به آسمان پر کشید و هر روزشان در انتظار آمدن گل بی نشان خود بودند اما در این فراق تاب نیاوردند وچشم از دنیا بستند.

پایان ۳۶ سال فراق

حال پس از گذشت ۳۶ سال یوسف گم گشته به خانه بازگشته است اما برادر شهید است که باید به جای پدر و مادر، پیکر عزیزش را در آغوش بگیرد؛سادگی، صفا و صداقت در میان خطوط شکسته چهره‌اش که این روزها با اشک شوق دیدار برادر بعد از ۳۶ سال گره‌خورده بود، نمایان است؛ مبارز روزهای سخت و شیرین انقلاب مردم و سنگر ساز بی سنگری که سال‌ها مشغول جهاد و خدمت در جبهه‌های جنگ تحمیلی بود، هنوز خاطره جمع‌آوری پیکر شهدای لرستان و انتقال به زادگاهشان را در ذهن مرور می‌کند و اما افسوسی که نتوانست خبری از برادر شهیدش برای خانواده ببرد.

علی بهاروند برادر شهید تازه تفحص شده «عزیزالله بهاروند» در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به چشم‌انتظاری چندین ساله مادر شهید، اظهار داشت: پدر و مادر به‌صورت مداوم از من سراغ عزیز الله را می‌گرفتند و می‌خواستند که هر طور شده خبر و نشانی از شهید برای آن‌ها ببرم.

وی افزود: پرس و جوی روزانه در سال‌های متعدد ادامه داشت تا این‌که نشان سربازِ عزیز الله در شهرکرد را به ما دادند، خود را به آنجا رساندم وقتی از سرباز راجع به‌روز و مکان شهادت پرسیدم گفت شرایطی نبود که بتوانیم پیکر شهدای عملیات را بازگردانیم و در محل عملیات باقی ماندند.

 

نشانی از گل گمگشته

برادر شهید عنوان کرد: حتی به دنبال همان آدرسی که سرباز به ما داده بود رفتیم اما به ما گفتند که آب و گل‌ولای، هر آنچه در جزیره بوده را شسته و چیزی باقی نمانده است و این بار نیز دست‌خالی برگشتیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه طی دو سال در سال‌های ۷۷ و ۷۸ پدر و مادر، چشمان منتظر را بستند و خود به استقبال شهید در دنیای باقی رفتند.

بهاروند درزمینهٔ خصوصیات رفتاری شهید گفت: عزیز الله در هنرستان در رشته برق درس می‌خواند و در همین زمینه برق‌کشی به مردم روستای دیناروند خدمت می‌کرد؛ مردم‌داری از ویژگی‌های رفتاری شهید بود و برای برپایی نماز جماعت و حمایت از امام تأکید داشتند.

برادر شهید تازه تفحص شده لرستان عنوان کرد: قرار بود که بعد از عملیات بدر، عزیز الله برای برپایی مراسم عروسی خود مرخصی بگیرد اما شب قبل از عملیات پیرو رسمی میان رزمندگان، دست‌وپاهای خود را حنا گذاشته و به هم‌رزمانش گفته بود که من عازمم و قطعاً نظر او شهادت بوده است.

دو پسر عموی مفقودالاثر

وی یادآور شد: عزیز الله و برادرم رسول هم‌زمان در جبهه بودند وقتی خبر شهادت را برایمان آوردند، سؤال پرسیدم کدام‌یک از آن‌ها شهید شده‌اند تا زمانی که اسم عزیز الله را گفتند و دیگر توانی در پاهایم نماند.

بهاروند بابیان این‌که عزیز الله ثمره انقلاب بود و شهیدان سند حقانیت انقلاب اسلامی هستند، بیان کرد: خداوند را شاکریم که بعد از ۳۶ سال پیکر گمنام برادرمان شناسایی شد؛ اما همچنان منتظر پسرعموی شهیدمان شکر علی بهاروند که ایشان هم ۳۴ سال از مفقود شدنش می‌گذرد هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت و شرایط مساعد پیشرفت جوان امروزی نسبت به جوانان برهه انقلاب و دفاع مقدس تأکید کرد: در زمان پهلوی باید اجرای کوچک‌ترین کارها با کشورهای خارجی هماهنگ می‌شد و مسئولین ما در انجام امورات و عزل و نصب‌ها اختیاری از خود نداشتند با انقلاب مردم استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در کشور بنا شد به‌طوری‌که امروز به‌واسطه خون شهدا و حفظ استقلال و خوداتکایی و خودباوری، بعد از ۴۲ سال حائز رتبه‌های برتر دفاعی، امنیتی، علمی و … در جهان هستیم.

به گزارش سفیرافلاک، شهید «عزیز الله بهاروند» متولد ۱۰ دی‌ماه سال ۱۳۳۹ از روستای دیناروند توابع بخش مرکزی خرم‌آباد، طی عملیات بدر و در سن ۲۴ سالگی شهید و پیکرش در جزیره مجنون باقی می‌ماند، بعد از گذشت ۳۶ سال در تاریخ ۸ بهمن ۹۹ خبر تفحص شهید به خانواده‌اش داده شد و امروز پیکر این شهید گرانقدر بر روی دستان مردم شهیدپرور خرم آباد تشییع و در زادگاهش آرام می گیرد.

انتهای پیام/