کفاشیان گفت: گزینه مورد حمایت دولت در انتخابات پیش روی فدراسیون باید فوتبال باشد نه یک فرد خاص.

به گزارش سفیرافلاک، علی کفاشیان درباره در پیش بودن انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: ان‌شاءالله اعضای مجمع در روز انتخابات منافع فوتبال را ببینند نه اینکه دنبال این باشند که چون فلان گزینه دوستش است، راس بدهند. همه باید تلاش کنند فوتبال پیشرفت کند. رای دادن در انتخابات فوتبال معامله نیست و باید بر اساس برنامه گزینه‌ها، آنها را انتخاب کرد.

وی تاکید کرد: من چندان با گزینه‌های فعلی انتخابات در ارتباط نیستم. گهگاهی اگر نظر بخواهند کمک می‌کنم ولی در مجموع اطلاعات زیادی از چند و چون کار ندارم.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در خصوص گمانه زنی‌ها از رد صلاحیت چند گزینه ریاست فدراسیون، یادآور شد: فعلاً چیزی به صورت رسمی اعلام نشده است. بنده هم اطلاعی ندارم. ابتدا کمیته بدوی و سپس کمیته استیناف درباره صلاحیت گزینه‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند. بعد از آن هم حراست وزارت ورزش و سایر نهادها نظر می‌دهند. تا روز انتخابات فرصت هست ولی باید زودتر این پروسه طی شود.

کفاشیان با اشاره به حضور علی کریمی در انتخابات ریاست فدراسیون، گفت: کریمی حتماً این توانایی را در خودش دیده است. هنوز برنامه‌ای از کریمی و دیگر گزینه‌ها ندیده‌ام. خود اعضای مجمع می‌توانند قضاوت کنند. خوب است کسانی که زمانی در فوتبال بوده‌اند، به انتخابات بیایند و در آن شرکت کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که پیش‌بینی‌اش از انتخابات پیش رو چیست؟ اظهار کرد: من تمام گزینه‌ها را می‌شناسم و درست نیست بگویم” بهتر است فلانی باشد یا فلانی نباشد”. هرکسی انتخاب شد، اگر خواست می‌توانم تجربیاتم را در اختیارش قرار بدهم.

«آیا صحبت شما به این معنا است که برای بازگشت به فدراسیون اعلام آمادگی می‌کنید؟» کفاشیان در واکنش به این پرسش تصریح کرد: خیر؛ فقط اگر مشورت بخواهند در خدمتشان هستم. دنبال پُست نیستم. هر تیم مدیریتی که انتخاب شود، حمایت می‌کنم و تجربه‌ام را در اختیارشان می‌گذارم.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال همچنین درباره دشواری کار فدراسیون بعدی بابت بدهی‌های ناشی از قرارداد «مارک ویلموتس» سرمربی سابق تیم ملی گفت: حل این مشکلات هم به زمان نیاز دارد و هم به حمایت دولت. اگر حق فوتبال داده شود، این بدهی و پول‌ها چیزی نیست. فوتبال در کشور ما دارد به صدا و سیما خدمت می‌کند. صدا و سیما برنامه‌هایش را با فوتبال پر می‌کند و باید حق فوتبال را بدهد. اگر حق پخش فوتبال داده شود، اینها پولی برای فوتبال نخواهد بود.

کفاشیان درباره شائبه حمایت دولت و وزارت ورزش از گزینه‌های خاص برای انتخابات، یادآور شد: گزینه دولت باید «فوتبال» باشد. اگر یک گزینه الان مورد تایید وزیر باشد ممکن است دو سال دیگر مورد تایید وزیر بعدی نباشد. در این صورت، فوتبال لطمه می‌خورد. هر گزینه‌ای که انتخاب شد، دولت باید حمایت کند. یادم می‌آید در زمان حضور ما در فدراسیون، وزیری که با ما خوب نبود، جلوی برگزاری یک مسابقه را در مشهد گرفت و به مدیر کل خود در مشهد دستور داده بود تیم‌ها را به ورزشگاه راه ندهند. اینها ظلم به فوتبال است.

انتهای پیام/

منبع:مهر