خادمی گفت: لرستان بی ‌رقیب ترین استان برای سرمایه‌گذاری در کشور بوده و با دارا بودن ظرفیت هایی در بخش های کشاورزی و اقتصادی پذیرای سرمایه گذاران است.

به گزارش سفیر افلاک، سید موسی خادمی ظهر امروزدر شورای گفت‌ وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: لرستان به لحاظ جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر جنوب به شمال و غرب به شرق بسیار مستعد برای حضور سرمایه گذاران است که تاکنون با تلاش‌های صورت گرفته زیرساخت‌های استان تا حد زیادی شکل گرفته و در حال آماده شدن است و در این راستا بخش عمده جاده های ارتباطی و محورهای اصلی مواصلاتی لرستان چهار بانده است.

وی افزود: هیچگونه کمبودی در تولید برق استان نیست و نزدیکی به خطوط لوله نفت در منطقه برای تأمین سوخت های فسیلی مشکلی ندارد که روزانه حدود ۷۰۰ هزار بشکه فرآورده های نفتی از جاده های استان عبور می کند و در حوزه های نفتی، پالایشگاهی و پتروشیمی لرستان یک استان قابل توجه است.

استاندار لرستان با اشاره به حوزه گردشگری در استان تصریح کرد: در بحث گردشگری لرستان پر استعدادترین استان کشور است و محلی مناسب برای حضور سرمایه گذاران در بخش گردشگری است.

خادمی با بیان اینکه ظرفیت های مهمی در بخش کشاورزی وجود دارد عنوان کرد: تولیدات کشاورزی خاصی در استان وجود دارد که زمینه صادرات آن به خارج از کشور با سرمایه گذاری فراهم می شود البته در حوزه صنایع تبدیلی فرآوری محصولات کشاورزی ظرفیت‌های مهمی برای سرمایه گذاری دارد همچنین گیاهان دارویی از استعدادهای لرستان است و با سرمایه‌گذاری در این زمینه می تواند یکی از قطب های مهم کشور باشد.

وی بیان کرد: شرکت های داروسازی در لرستان فعال هستند که محصولات آنها در سایر نقاط کشور توزیع می شود.

استاندار لرستان گفت: صنایع سنگ استان در کشور به خوبی شناخته شده و در حوزه کسب و کار جدید سنگ مانند تولید کاغذ از سنگ آماده استقبال از سرمایه گذاران است البته در سال های اخیر با حضور بخش خصوصی پروژه های قابل توجهی آغاز به کار کرده اند.

خادمی اظهار داشت: لرستان فرصتی مناسب برای انجام سرمایه گذاری با ارزش افزوده بالاست که باید زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در ظرفیت های فراوانی که دارد فراهم شود که باید دلایل عدم حضور سرمایه‌گذاران در استان به عنوان یک طرح توسط اتاق بازرگانی پیگیری شود.

انتهای پیام/