حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: با توجه به این که ۴۰ نقطه حاشیه نشین و آسیب زا در استان وجود دارد ضروری است تا  رسیدگی به مشکلات زنان سرپرست خانوار در اولویت قرار گیرد تا سرپرستان خانوار در  مسیر حرکت اجتماعی دچار آسیب نشوند.

به گزارش سفیر افلاک، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در دیدار با بانوان دستگاه های اداری استان که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) برگزار شد اظهار داشت: فعالیت های اجتماعی زنان در صدر اسلام، همکاری در پیشبرد دین و بیعت با پیامبر(ص) بیانگر جایگاه حقیقی بانوان است که هم در محیط خانواده و هم در محیط اجتماع حضور داشتند و اسلام یک نگاه جامعی به زنان دارد.

وی افزود: مادران کانون مهر و محبت هستند و هیچ کسی نمی تواند این جایگاه را پر کند البته نقش آنها در فعالیت های اجتماعی حائز اهمیت است که نه تنها در عرصه خانواده بلکه در عرصه اجتماعی نقش خود را به خوبی ایفا می کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار عنوان کرد: بسیاری از زنان سرپرست خانوار مشکلاتی دارند به طوری که این زنان سرپرست خانوار در  مسیر حرکت اجتماعی دچار آسیب هایی شده اند که باید کمک کرد و می طلبد امور اجتماعی و سایر بانوان و دستگاه ها برای مرتفع کردن مشکلات این بانوان اقدام نمایند.

شاهرخی تصریح کرد: در استان لرستان بیش از ۴۰ منطقه آسیب پذیر و حاشیه نشین با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر وجود دارد که در این مناطق بانوان و دختران بیشتر در معرض آسیب اجتماعی قرار دارند و باید شبانه روز تلاش کرد و راه کارهایی برای خروج استان از این وضعیتی که در طول سالیان گذشته ایجاد شد ارائه شود.

وی بیان کرد: باید از نخبگان و فرهیختگان کمک گرفت و همچنین بخش امور اجتماعی بانوان این موارد را رصد و برنامه ریزی لازم داشته باشد و هر سال مشخص شود در این امور برا حل مسائل چه اقدامی صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه پیشگیری یک امر مهم است، خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی یا تعلل می کنند و یا این مسائل در اولویت کاری آنها قرار ندارد و وقتی آسیبی رخ داد و به مرحله حاد رسید آن زمان تلاش می کنند تا مشکل را برطرف کنند در حالی که باید قبل از رسیدن به این نقطه مشکل را حل کرد.

شاهرخی گفت: بانوان می توانند با همفکری و مشورت در راستای حل مشکلات حاشیه شهرها کار اساسی انجام دهند تا مشکلات و آسیب ها در این مناطق کاهش یابد.

انتهای پیام/