سرهنگ برامکی گفت: بسیج با جدیت در خدمت به مردم و حافظ انقلاب و نظام اسلامی است و اجازه نخواهد داد انحرافات به انقلاب ضربه بزند.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ محمد برامکی عصر امروز در نشست نخبگان و فرهیختگان اقشار بسیج الیگودرز اظهار داشت: بسیج با جدیت در خدمت به مردم و حافظ انقلاب و نظام اسلامی است و اجازه نخواهد داد انحرافات به انقلاب ضربه بزند.

وی نشست‌های هم‌اندیشی را گامی در حل مشکلات شهرستان دانست و افزود: در حال حاضر ۲۳ قشر بسیجی در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

فرمانده سپاه ناحیه الیگودرز وضعیت فعلی دستگاه قضایی را بسیار امیدوارکننده و باعث امید مردم به آینده دانست و عنوان کرد: اکنون میزان رضایتمندی مردم از قوه قضاییه به بیش از ۶۴ درصد رسیده که بسیار نویدبخش است.

ضرورت تشکیل کارگروه های تخصصی

حجت‌الاسلام علی لرستانی مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز اظهار داشت: بایستی کارگروه متشکل از روحانیون توانمند شهرستان در جهت رفع مشکلات خانوادگی با استفاده از متون اسلامی تشکیل شود.

وی افزود: احصاء آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ‌سازی دینی و به‌موقع در مناطق آسیب‌پذیر جهت کاهش جرم صورت گیرد.

رسیدگی به بیش از ۲۸ هزار پرونده قضایی در الیگودرز

امیر هوشنگ فتحی نیز در این نشست اظهار داشت: نخبگان جامعه به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمند می‌توانند در حوزه‌های مختلف به جامعه کمک کنند و با دفع انفعال از خود با ایده پردازی و ارائه نظریات نو پس از شناسایی مشکلات و رویدادها نسبت به ارائه راهکارهای عینی و ملموس و قابل‌اجرا نقش‌آفرینی کنند.

وی افزود: جامعه زمانی در مسیر تعالی و پیشرفت قرار می‌گیرد که از نظرات و اندیشه‌های پویای نخبگان حوزه و دانشگاه استفاده کند.

رئیس دادگستری شهرستان عنوان کرد: دستگاه قضایی به‌عنوان قوه حاکمیت بدون تردید از نظریات راهکارها و پیشنهادات سازنده استقبال می‌کند که این مهم در سند تحول قضایی به تصویب ریاست معزز قوه نیز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۲۸ هزار پرونده وارد دستگاه قضایی شهرستان شده است، بیان کرد: نخبگان در زمینه‌های کاهش ورودی‌ها و دادرسی‌های منصفانه پرونده‌ها به دستگاه قضایی، احیای حقوق عامه، رفع اطاله دادرسی، مبارزه با فساد، اختلافات خانوادگی و فاصله گرفتن جوانان از معنویات و هنجارشکنی با ایده پردازی و معرفی راهکارهای اجرایی دادگستری را یاری کنند.

انتهای پیام/