جعفری گفت: حضرت زهرا (س) در عصر کنونی برای بانوان شیعه در مدیریت خانواده و تربیت فرزندان شایسته الگویی جامع است.

اکرم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، اظهار داشت: بر اساس صراحت آیات قرآن و بیان معصومین(ع)، حضرت زهرا (س) دارای مقام عصمت بودند، ایشان به‌عنوان دلیل خلقت، الگوی کاملی حتی برای ائمه اطهار (ع) بودند، آنجا که حضرت مهدی(عج) فرمودند «فاطمه دختر رسول خدا (ص) برای من اسوه و الگویی نیکوست.»

وی افزود: جامعیت شخصیت حضرت زهرا (س) در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی برای بانوان و حتی مردان عصر کنونی به‌عنوان الگو قابل‌ارائه است.

کارشناس مسائل دینی عنوان کرد: با تدبر در زندگی حضرت زهرا (س) و روح گیری از علل، اهداف رفتار و کردار ایشان در مسائل گوناگون، خط‌ مشی روشنی برای پیروانش پدیدار می‌گردد و در عصر پریشانی افکار و سیاهی مقاصد، بانوان شیعه در مدیریت خانواده و تربیت فرزندانی شایسته، قابلیت‌های خود را بیش از گذشته نشان دهند.

وی تصریح کرد: رمز موفقیت بسیاری از مردان و زنان این سرزمین به‌مانند امام خمینی(ره) بازگشت به الگو گیری مادران آن‌ها از مقام و سیره بنت الرسول در اهتمام به تربیت فرزند و امور خانواده دارد.

جعفری خاطرنشان کرد: به جهت جلوگیری از تحمیل هزینه‌های مادی و معنوی گزاف به خانواده و جامعه، اصالت و ریشه خود را از جایگاه واقعی و نزدیک بشناسیم.

انتهای پیام/