رزم گفت: ضروری است با مطالعه و بررسی، تمامی پرونده های دارای حداقل ۶ ماه معوق با رعایت ضوابط و مقررات شرعی و قانونی مورد رسیدگی قرار گیرد.

به گزارش سفیر افلاک محمد رزم در بازدید از شعب دادگاه انقلاب اسلامی خرم آباد اظهار داشت: با توجه به نوع جرائم در صلاحیت دادگاه انقلاب اسلامی از جمله قاچاق مواد مخدر، اسلحه و مهمات، جرائم مربوط به اعضا و هواداران گروهک های ضد انقلاب، لازم است رسیدگی ها با دقت ویژه انجام شود؛ همچنین با توجه به نوع بزه و متناسب با جرم ارتکابی، مجازات مناسب برای بزهکاران تعیین گردد.

وی با اشاره به اجرای سیاست های رئیس قوه قضائیه نسبت به تعیین تکلیف پرونده های متهمین زندانی افزود: با عنایت به تامین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و فراهم بودن زمینه دادرسی الکترونیک به ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا، حتی المقدور در رسیدگی به پرونده های متهمین بازداشتی از طریق سیستم ویدئو کنفرانس اقدام شود.

رئیس کل دادگستری لرستان به تعیین تکلیف پرونده های معوقه اشاره و عنوان کرد: اگر چه پرونده های موجودی شعب دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان خرم آباد در حد بسیار پایینی بوده اما ضروری است با مطالعه و بررسی، همه پرونده ها نسبت به تعیین تکلیف و به صفر رساندن تمامی پرونده های دارای حداقل شش ماه معوق با رعایت ضوابط و مقررات شرعی و قانونی اقدام شود.

وی با اشاره به تشکیل پرونده هایی که قانونی باید با تعدد قاضی رسیدگی کند، گفت: نسبت به تکمیل قاضی مورد نیاز برای رسیدگی به پرونده های مربوطه در شعب مذکور و ارائه پیشنهاد به کمیسیون نقل و انتقال قضات اقدام خواهد شد.

انتهای پیام/