عبداللهی گفت: سرد خانه ۵ هزار تنی دو منظوره محصولات کشاورزی در شهرستان سلسله افتتاح شد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، اسد عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در مراسم افتتاحیه سردخانه دو منظوره شهرستان سلسله اظهار داشت: آنچه که در این شرایط توانسته به وضعیت اقتصادی کشور کمک کند، فعالیت های بخش کشاورزی و به خصوص در استان‌هایی مثل لرستان و شهرستان سلسله است که توانسته در تامین نیازهای غذایی مردم و توسعه صادرات نقش داشته باشند.

وی افزود: در لرستان در دو بخش کشاورزی و صنعت، محصولات کشاورزی و محصولات پتروشیمی صادر می شود؛ در بخش کشاورزی و در حوزه صنایع تبدیلی اقدامات خوبی در سلسله انجام گرفته از جمله استفاده از شیوه های نوین آبیاری و آبیاری تحت فشار به گونه ای که در سال های اخیر حدود سه هزار هکتار از اراضی به آبیاری تحت فشار در شهرستان سلسله تبدیل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به وجود نواقص و کمبودها، عنوان کرد: وجود سردخانه برای کنترل قیمت بازار و استفاده از ظرفیت ها ضروری است و با توجه به اینکه  استان لرستان از نظر کیفیت تولید، چهارمین استان کشور است اما به دلیل عدم وجود سردخانه، محصولات از استانهای دیگر با قیمت بالاتری مورد استفاده قرار می گیرند.

وی با اشاره به پالایشگاه پلدختر عنوان کرد: این پروژه اولین پالایشگاه بخش خصوصی کشور است که در ۲۰ بهمن ماه فاز اول آن به بهره برداری می رسد که در فاز اول با استفاده از نفت خام قیر و گازوئیل و در فاز دوم روغن و بنزین تولید خواهد کرد.

عبداللهی خاطر نشان کرد: ظرفیت و امکانات خوبی برای آن فراهم شده و اگر در کشور ۱۰۰ نمونه پالایشگاه کوچک مانند این پالایشگاه ایجاد شود نیازی به صادرات نفت خام نداریم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در زمینه تولید برخی از محصولات کشاورزی، لرستان در کشور رتبه اول را دارد اما در مراحل بعدی شامل فرآوری بسته بندی و صادرات نیاز به امکانات بیشتری است که احداث این سردخانه نمونه آن است.

انتهای پیام/