حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه استقلال سیاسی، نخستین دستاورد جمهوری اسلامی است، گفت: امروز جمهوری اسلامی به مرحله بازدارندگی رسیده است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، در خطبه های نمازجمعه این هفته در خرم آباد اظهار داشت: در این هفته مناسبت های مهم و گوناگونی داریم یکشنبه ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است،۲۰ بهمن آغاز عملیات والفجر ۸ و فتح فاو است و ۲۱ بهمن روز شکسته شدن حکومت نظامی به فرمان امام راحل توسط مردم انقلابی ایران اسلامی در سال ۵۷ و روز چهارشنبه یوم الله ۲۲ بهمن است.

وی افزود: آنچه پایه همه این رویدادهاست، ایمان و تقوایی است که برخاسته از دلدادگی به ذات ربوبی است و آنچه باعث شد تا این رویدادهای مبارک اتفاق بیفتد دلبستگی و توکل به خدای متعال و آموزه های پیامبر اسلام(ص) و جانشینان آن حضرت یعنی ائمه اطهار(ع)بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: از جهت عده و نیروی انسانی و تجهیزات در مقابل ما ده ها کشور ایستاده بودند و این همان ایمان و تقوای برخاسته از دلداگی برای اهداف متعالی چون فتح فاو و شکسته شدن حکومت نظامی و اعلام بیعت همافران نیروی هوایی با امام راحل است.

وی خاطرنشان کرد: آیه ۳۰ سوره فصلت می فرماید، آنهایی که تسلیم توحید و ذات ربوبی و فرامین شدند و استقامت ورزیدند و در مسیر ایستادند ملائکه بر آنها نازل می شود و پیام ملائکه این است که مسیر را ادامه دهند و نسبت به گذشته محزون نباشید.

شاهرخی تصریح کرد: از اصناف و اقشار مختلف همانطور که تاکنون در جشن های دهه فجر مشارکت داشتید برای مشارکت در بقیه مناسبت ها بالاخص ۲۲ بهمن دعوت می کنیم.

امام جمعه خرم آباد بیان کرد: در این مدتی که نماز جمعه برگزار شده است برخی کاستی ها حتی در سطح کلان و در درون استان با مدیران و مسئولان در میان گذاشتیم و گاهی اوقات شما مردم باید کمک کنید؛ برخی کمبودهایی که وجود دارد را بیان کردیم و شخصا برای اطلاع از وضعیت بازار و برخی کمبودها به مغازه ها رفتم.

وی با بیان اینکه اولین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال سیاسی است تاکید کرد: وابستگی رژیم طاغوت به بیگانگان و وابستگی در اعماق و ارکان و سطوح نظام شاهنشاهی رخنه کرده بود و خود شاه می گوید که رئیس ساواک و معاونانش با آمریکا ارتباط داشته و قبل از اجازه از من از آن ها اجازه می گرفتند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان یادآور شد: استقلال نیروهای نظامی هر کشور ستون فقرات آن کشور هستند؛ امروز جمهوری اسلامی ایران در دریا، هوا، زمین و با وجود نیروی زمینی، هوایی و انتظامی و دریایی به مرحله بازدارندگی رسیده و به
فرموده مقام معظم رهبری دوران بزن و در رو تمام شده و اگر یکی بزنند ۱۰ تا می خورند.

وی با اشاره به استقلال فرهنگی در جمهوری اسلامی گفت: آنچه در دستور کار حاکمیت پهلوی بود تبلیغ  شیوه زندگی اروپایی و آمریکایی برای مردم بوده است؛ اما در انقلاب اسلامی با تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و تدوام فعالیت هاو تشکیل سمینارها در جهت نهادینه شدن فرهنگ اسلامی گام برداشته و سبب اشتیاق نسل جوان نسبت به شیعه شناسی و ترجمه و چاپ تیراژ بالایی از کتب اسلامی و شیعی شده است.

شاهرخی اظهار داشت: نکته مهم دیگر مبارزه با فساد اقتصادی است، فساد و بی عدالتی یکی از علت هایی بود که مردم را به میدان  مبارزه با پهلوی  آورد؛ شاه پهلوی یک نظامی عادی بود وقتی از سلطنت خلع شد، هفت هزار روستا را به تصرف خود درآورده بود  و ۲۰۰ میلیون دلار از کشور خارج کرده بود؛ محمد رضا پهلوی ۳۵ میلیارد دلار در بانک های خارج از کشور بلوکه کرده  و ۴۰۰ چمدان از جواهرات و زیورآلات همراه خود برده بود.

وی افزود: برای نظام اسلامی این افتخار است که مبارزه با فساد را در سطر برنامه های خود قرار داده است؛ در قوه قضاییه، مجریه و مقننه هرگونه فساد به وسیله خادمینی که در نظام هستند کشف و برملا می شود که این نشان دهنده سلامت نظام است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: برای نظام اسلامی افتخار است که از طریق دستگاه ها و سازمان های قضایی و امنیتی فسادها کشف و به اطلاع مردم می رسد البته این نوع از فسادها کمش هم زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی باید عیوب و کاستی ها در گام اول برطرف شود و با کمک جوانان انقلابی،گروه های جهادی و مدیران انقلابی که در عمل دل به نظام اسلامی سپردند ما باید با امربه معروف و نهی از منکر با حق گفتن و پذیریش حق، مانع از کاستی ها شده و مسیر را با استقامت و شکیبایی ادامه دهیم.

شاهرخی تصریح کرد: امت حزب الهی و اسلامی ما همانطور که والفجر مقدماتی را تبدیل به پیروزی والفجر ۸ کرد و کربلای ۴ را تبدیل به پیروزی کربلای ۵ کردند با یاری خدا مسیر را طی خواهند کرد تا روز جمعه ای فرا برسد که چشمان ما به جمال امام عصرمان روشن بشود.

انتهای پیام/