ائمه جمعه لرستان عنوان کردند: بیانیه گام دوم انقلاب خطی مشی نظام اسلامی را برای چهل سال آینده کشور ترسیم می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهار داشت: وقتی بدعت‌ها و انحرافات در جامعه آشکار شد علما و فرهیختگان بایستی علم خود را آشکار کرده و سکوت نکنند.

وی با اشاره به مصوبه انجمن‌های ایالتی و ولایتی، افزود: رژیم پهلوی در‌صدد این بود که بهاییت را بر ملت ایران مسلط کند و جنگی علنی با اسلام به راه بیندازد، اسلام زدایی و دین زدایی را شروع کردند در این لحظه امام (ره) فریادی انقلابی به راه انداخت.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به توطئه افکنی رژیم منحوس پهلوی علیه دین و قرآن عنوان کرد: در قضیه مدرسه علمیه فیضیه قم، به دستور شاه ملعون به روحانیون بی‌احترامی شد و آنان را از طبقه‌های بالایی مدرسه به پایین انداختند و قرآن‌ها را آتش زدند، این جنایات به خاطر این بود که هوشیاری امام (ره) مانع تصویب شدن کاپیتولاسیون شد و قانونی بود که به‌موجب آن ۶۰ هزار مستشار آمریکایی هر جنایتی علیه ملت ایران انجام دهد و کسی با آن‌ها کاری نداشته باشد و به عبارتی سند بردگی برای ملت و جنگ با اسلام بود.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) به‌مثابه یک فرشته، دیو ستم را از جامعه بیرون کرد، تصریح کرد: ۴۲ سال بااقتدار انقلاب اسلامی را نگه داشتیم و در طول این زمان آمریکا و ایادی آن جنایت‌هایی را انجام دادند که هرگز فراموش نخواهیم کرد.

طهماسبی گفت: احداث بلندترین سد بتونی جهان، سومین تولیدکننده داروی بیماری ام اس در جهان، دومین کشور سازنده هواپیمای خورشیدی استراتژیکی در جهان، تنها تولیدکننده شبکه چشم در جهان، دومین کشور سازنده دریچه قلب در جهان، نخستین سازنده تانک در خاورمیانه و… ازجمله پیشرفت‌ها کشور در طول انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است، بیان کرد: در ۲۲ بهمن قدرت‌های جهانی در برابر انگیزه و وحدت مردم نتوانستد کاری به‌پیش ببرند و درنهایت این ملت عزیز ایران بود که به پیروزی رسید.

وی با اشاره به اینکه برخی به دنبال تحریف اسلام هستند، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: «عید حقیقی ملت روز ۲۲ بهمن است»؛ چراکه این روز جشن استقلال و جشن عزت ملت ایران به شمار می‌رود.

طهماسبی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) طرفدار مستضعفین و آمریکاستیز بود، بیان کرد: در جهان انقلاب‌هایی همچون کبیر فرانسه، روسیه، چین و الجزایر به وقوع پیوسته است که سران آن در موضع ضعفی قرار داشتند، ولی انقلاب اسلامی ایران چون دارای انگیزه‌ای خدایی و وحدت بودند درنهایت به پیروزی رسید.

امام‌جمعه کوهدشت گفت: بیانیه گام دوم انقلاب خطی مشی نظام اسلامی را برای چهل سال آینده کشور ترسیم می‌کند، ما بایستی همیشه هوشیار باشیم که انقلاب پویای و اقتدار خود را حفظ کند.

وی با اشاره به اینکه وحدت و خدمت به مردم از اهداف انقلاب اسلامی است، بیان کرد: جوانان آینده‌سازان کشور هستند، این ملت انقلابی است و بایستی دولتی انقلابی و حزب الهی نیز روی کار بیاید تا اهداف انقلاب را به‌طور مطلوب محقق بسازد.

طهماسبی با اشاره به اینکه سیاست رئیس‌جمهور جدید آمریکا این است که نظام و مردم را مقابل هم قرار دهد، گفت: انرژی هسته‌ای در مصارف صلح‌آمیز و پزشکی و. درآمدزایی دارد، رهبر معظم انقلاب در مورد مسئله برجام و مذاکره با آمریکا فرمود؛ درصورتی‌که تمام تحریم‌ها فوراً لغو شود ما نیز به همان مفاد سابق برجام پایبند خواهیم بود.

وی بیان کرد: امروز روز تلاش و کار است، در شهرستان خدمت‌های خوبی در حوزه آب‌شده و خوب کارکرده است و پروژه‌های در حوزه عمرانی نیز داشته‌ایم، بایستی برای پیشرفت شهرستان باهم برادر بوده و معنویت و اخلاق را در جامعه پیاده کنیم.

دشمن به دنبال کمرنگ کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام مهدی سرلک، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته الیگودرز اظهار داشت: باعزت و سرافرازی وارد بهار ۴۳ انقلاب شدیم این در حالی است که امسال در اوج سخت‌ترین فشارها و تحریم‌ها هستیم.

وی افزود: آمریکایی‌ها و سایر دشمنان انقلاب که ادعا می‌کردند، انقلاب اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی خود را نخواهد دید اکنون به ذلت و خواری افتاده و یا نابودشده‌اند.

امام‌جمعه الیگودرز عنوان کرد: انقلاب اسلامی به مردم و کشور عزت داد، در تصویب کاپیتولاسیون مستشاران آمریکایی برای ما تصمیم می‌گرفتند و چنان جنایت‌هایی برای ملت رقم زدند که هرگز فراموش نخواهیم کرد و امام خمینی (ره) در برابر این ذلت قیام نمود.

وی تصریح کرد: در طول این ۴۲ سال همه مسئولین به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند و دشمن درصدد که دستاوردهای نظام را زیر سؤال ببرد.

سرلک گفت: افزایش بصیرت سیاسی مردم، آزادی و مشارکت سیاسی و استقلال در سیاست خارجی و در عرصه اقتصادی و تولید و صنعت، ارتقا جایگاه بانوان بر اساس مبانی قرآنی، پیشرفت چشمگیر در بهداشت و درمان، ایجاد روحیه خودباوری در بین جوانان، گسترش فرهنگ مردم‌سالاری دینی و پیشرفت در آموزش‌وپرورش و دستیابی به علوم مختلف و… از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود.

امام‌جمعه الیگودرز بیان کرد: در گام دوم انقلاب بحران‌ها را پشت سر گذاشتیم و مسیر چهل و سوم انقلاب هموارتر خواهد بود.

وی گفت: امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن که سرآغاز همه موفقیت‌ها است، به‌صورت رژه موتوری و خودرویی برگزار می‌شود و مردم به‌صورت خانوادگی و با وسیله نقلیه خود در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد.

سرلک یادآور شد: انقلاب اسلامی از روز اول بر جوانان تکیه داشته بوده و این رویکرد جدید نظام نیست و همه عرصه باید به نیروهای جوان و انقلابی واگذار شوند، نسل جوان مؤمن و متخصص باید در عرصه‌های مختلف ورود پیدا کنند.

رزمایش اخیر سپاه و ارتش نمایش اقتدار ایران به جهان بود

حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های نماز جمعه ازنا ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: «۲۲ بهمن شبیه به عید فطر است همان‌طور که روزه‌داران بعد از یک ماه سختی روزه عید را جشن می‌گیرند، عبادت و شکرگزاری می‌کنند و خوشحال هستند که به نتایج عالی رسیده‌اند، ۲۲ بهمن نیز این‌چنین بوده است»

وی افزود: روز ۲۲ بهمن مانند عید قربان است که هرکس اسماعیل خویش را به قربانگاه می‌آورد و مانند عید غدیر است که نعمت کامل شد و ولایت مستقر گردید و مردم فصل‌الخطاب خود را ولی‌فقیه در نظر گرفتند تا حکومت اسلام پیاده شود.

امام‌جمعه ازنا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار مجازی با مداحان، عنوان کرد: عنوان کرد: زن دارای جایگاه رفیع و عظیمی در دنیای اسلام است و این به برکت وجود مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب براین تأکید داشتند که فعالیت اجتماعی زنان، مسئولیت‌های زنان در اجتماع، در حاکمیت منافی نیست اما بدانند اولویت اول برای یک زن انسان‌سازی، تربیت فرزند و اداره کردن کانون گرم خانواده است.

سپهوند با اشاره به اهمیت رزمایش اخیر سپاه و ارتش که اقتدار ایران را به نمایش گذاشت، گفت: اخلاق محوری در دنیای اسلام و حاکمیت انقلاب اسلامی بعد از ۴۲ سال، نهادینه کردن ادب اسلامی و رها کردن بدزبانی در فضای مجازی و فضای حقیقی ازجمله دستاوردهایی است که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشته‌اند.

انقلاب اسلامی درنهایت به انقلاب حضرت ولی‌عصر (عج) متصل خواهد شد

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران منشأ برکات و خدمات گهرباری برای کشور بوده است، این انقلاب ثمره عقلانیت علمی است، سپاه و ارتش در این انقلاب قدرت بازدارندگی را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

وی افزود: سپاه و بسیج در این دهه سراسر نور فجر انقلاب از مساکین و نیازمندان هم غافل نبودند و چندین جهیزیه را برای نوعروسان محروم تدارک دیدند.

امام‌جمعه چگنی عنوان کرد: افتتاحیه پروژه‌ها و ساخت منازل برای مردم ثمره تلاش شبانه‌روزی دستگاه‌های اجرایی و نهادی مثل سپاه است.

وی با اشاره اینکه این انقلاب اسلامی درنهایت به انقلاب حضرت ولی‌عصر (عج) متصل خواهد شد، تصریح کرد: قدرت نظامی و دفاعی ایران در مقابله با توطئه‌های دشمنان بسیار مثال‌زدنی است و دشمن در این راستا ترسیده است چراکه این قدرت الهی است.

حافظی گفت: تشکیل حکومت اسلامی و الهی وظیفه‌ای دینی و الهی بود که امام در این راستا تلاش کرد، نسل جوانان ما به زندگینامه شهدا رجوع کنند و در مسیر انقلاب حرکت کنند.

ایران به برکت انقلاب جزء کشورهای برتر هسته‌ای، نظامی و علمی دنیا است

حجت‌الاسلام حسن رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته معمولان، اظهار داشت: یکی از نعمت‌های بزرگ الهی برای مملکت اسلامی ایران نعمت انقلاب اسلامی و هدایت ما می‌باشد، مقوله‌های مهمی چون امنیت، توان نظامی و دفاعی، اقتدار سیاسی، ثبات، استقلال، آزادی و سایر مؤلفه‌های ارزشمند از برکات این انقلاب است.

وی افزود: بالاترین برکت، زنده کردن و احیاء دین و دین‌داری در سطح جامعه است، وجود نعمت ولایت‌فقیه و التزام به آن سبب‌ یک نظام هماهنگ فکری در جامعه می‌شود.

امام‌جمعه معمولان عنوان کرد: رژیم منحوس پهلوی در ایران وابستگی کاملی در همه ابعاد سیاسی و اقتصادی، فرهنگی، نظامی و… به غرب داشتند و تلاش می‌کردند رضایت آن‌ها را جلب کنند.

وی تصریح کرد: شاه ایران بارها از سوی نمایندگان آمریکا تحقیر شدند اما توان مقاومت و ایستادگی نداشتند، حتی گاهی اوقات برای عزل و نصب نخست‌وزیر مجبور بود به آمریکا برود و نظر آن‌ها را جلب کند.

رضایی با اشاره به‌ضرورت اتکا به توان و نیروی داخلی کشور گفت: ما امروزه به برکت انقلاب اسلامی و باوجود نعمت بزرگ ولایت جزء ١٠ کشور اول در المپیادهای علمی دانش آموزان هستیم.

امام‌جمعه معمولان بابیان اینکه قریب به ٩٨درصد داروهای موردنیاز کشور در داخل تولید می‌شود گفت: در صنایع هسته‌ای و فضایی و صنایع نظامی و دفاعی جزو برترین کشورهای دنیا هستیم.

وی یادآور شد: در پیوند اعضا جزو کشورهای برتر دنیا هستیم، این‌ها گوشه‌ای از توانمندی‌های کشور اسلامی ماست که در اوج تحریم‌های ظالمانه دشمنان به‌دست‌آمده است.

رضایی خاطرنشان کرد: ما در این عصر شاهد ارتقاء جایگاه زبان فارسی به‌عنوان زبان علمی در دنیا هستیم که این نشان از رشد علمی ما در دنیا است.

انتهای پیام/