قدمی گفت: پس از ساعت‌ها تلاش بی‌وقفه امدادگران جمعیت هلال احمر، یک کوه گرد از توابع شهرستان الیگودرز لرستان نجات یافت.

به گزارش سفیرافلاک، محمد قدمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صبح روز گذشته یکی از اهالی روستای کیورز به‌قصد یافتن داروهای گیاهی در ارتفاعات تمندر شهرستان الیگودرز عازم کوهستان می‌شود که به دلیل تاریکی هوا، شدت سرماو ضعف عمومی از ادامه راه بازمی‌ماند.

وی افزود: با توجه به عدم مراجعه به منزل خانواده وی با همکاری دهیار با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان لرستان تماس می‌گیرند که بلافاصله با هماهنگی رئیس شعبه تیم پیشرو امداد و نجات پایگاه امداد و نجات بین‌شهری به محل موردنظر اعزام و عملیات جستجو و نجات را شروع می‌کنند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر لرستان عنوان کرد: متأسفانه فرد کوه گرد، گوشی تلفن همراه خود را گم‌کرده و خانواده وی پس گذشت پاسی از شب با جمعیت هلال‌احمر تماس گرفته بودند و رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان الیگودرز به همراه٢٠نفر از نیروهای محلی و یک تیم امداد و نجات کوهستان پس از شش ساعت تلاش و رسیدن به قله فرد موردنظر را پیدا نموده و پس از انجام اقدامات اولیه نجات فرد گرفتارشده را به پایین‌دست کوه انتقال دادند. این عملیات جستجو و نجات کوهستان سحرگاه روز جمعه ١٧بهمن ماه با موفقیت به پایان رسید.

انتهای پیام/